تست احوال شخصی وودورث

تست احوال شخصی وودورث

اولین نمونه پرسشنامه های خودسنجی شخصیت، پرسش نامه اطلاعات شخصی وودورث بود که برای استفاده در جنگ جهانی اول تهیه شده بود. این پر سشنامه اصولاً معرف کوششی است برای میزان کردن مصاحبه روانپزشکی و کاربرد گروهی آن . به همین جهت وودورث نخست با استفاده از ادبیات روانپزشک ی و گفتگو با روانپزشکان، اطلاعاتی درخصوص علایم روان آزردگی و دیگر اختلالات جمع آوری کرد و سپس براساس این علایم، سؤالهای اولیه پرسشنامه را تهیه نمود.

در این آزمون ۸ حالت روانشناختی به شرح زیر مورد بررسی قرار می گیرند:

۱- هیجان پذیری با ۱۳ سوال

افراد هیجان پذیر کسانی هستند که در برابر محرک های محیطی واکنش های سریع و غیر معقول نشان می دهند. آنها در برابر محرک های اضطراب آور نمی توانند هیجان های خود را کنترل کنند و تحمل آنها در برابر فشارهای روانی اندک است.

۲-تمایلات گوشه گیری با ۱۲سوال

افراد با تمایلات گوشه گیری، خجالتی، کم حرف و انزوا طلب هستند. این ها به آسانی ارتباط برقرار نمی کنند، تنهایی را به جمع ترجیح می دهند و سطح اعتماد به نفس در آنها پایین است.

۳- حالت ضعف روانی با ۱۵ سوال

فردی که دچار ضعف روانی است، بیمناک، مضطرب، نگران در برابر مسائل جزئی، انعطاف ناپذیر، نامطمئن و نامصمم هستند و در برابر اشتباهات جزئی احساس گناه کرده و خود را سرزنش می کنند.

۴- تمایلات پارانویایی با ۱۸ سوال

این افراد بدگمان و بدبین هستند و احساس می کنند با آنها بدرفتاری شده است، به دیگران اعتماد ندارند و رفتار دیگران را با بدگمانی تعبیر می کنند.

۵- تمایلات افسردگی با ۱۴سوال

این افراد بی علاقه و در انجام کارهای عادی بی حوصله اند. ویژگی های این افراد عبارتند از کندی اعمال، بی تفاوتی روانی، احساس پوچی، بیهودگی، افکار خودکشی، انزواطلبی، بدبینی و احساس درماندگی در کارها. ضعف در تمرکز حواس، آشفتگی خواب و کناره گیری از مشکلات را نیز از خود نشان می دهند.

۶- تمایلات تهاجمی با ۱۰ سوال

این افراد به آسانی خشمگین شده و واکنش نشان می دهند. واکنش آنها در برابر خشم ممکن است به صورت زبانی مثل ناسزا گفتن یا فیزیکی مثل پرتاب اشیا باشد. این افراد اغلب دیگران را مسبب اعمال خود تصور می کنند.

۷- تمایلات بی قراری با ۹ سوال

این افراد در اعمال خود بی قرارند. اضطراب درونی دارند، برای کاهش اضطراب خود همواره در جستجوی تغییر محیط هستند، شغل خود را دائم تغییر می دهند و اغلب کارهایشان به صورت نیمه تمام است و تمرکز حواس ندارند.

۷- تمایلات ضد اجتماعی با ۷ سوال

این افراد قانون شکن هستند، رفتارهای پرخاشگرانه دارند و در برابر مراجع قدرت می ایستند و با آنها درگیر می شوند.

 در این تست ۷۶ سوال وجود دارد، جمله ها را با دقت خوانده و با توجه به شرایط احساسی، شناختی و شخصیتی خود پاسخ «بلی» و یا «خیر» را انتخاب کنید.

این سنجه در حال توسعه است

هنوز امکان ارایه نتیجه برای شما وجود ندارد

امتیاز دهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *