۹ مهارت ضروری برای سال ۲۰۲۰

۹ مهارت ضروری برای سال ۲۰۲۰ » یافتن شغل مناسب در آینده به هیچ وجه ساده نیست؛ اما داشتن بعضی از مهارت‌های مهم می‌تواند راه را تا حد زیادی هموار کند. آن گونه که متخصصان معتقدند، شرکت‌های بزرگ و کوچک در آینده نزدیک به برخی از این مهارت‌ها، نیاز خواهند داشت. حتی گفته می شود که انقلاب صنعتی چهارم بر پایه نوآوری در انقلاب صنعتی سوم برای تغییرات شگرف در صنایع مختلف دنیا بنا شده است. نوآوری هایی مثل:

– هوش مصنوعی

– اینترنت اشیا

– خودروهای خودران

– نانوتکنولوژی

– انرژی های تجدید پذیر

– محاسبات کوانتومی (انجام محاسبات کامپیوتری با سرعت بسیار بالا)

– بیوتکنولوژی

به دلیل ایجاد این شاخه های جدید، بازارهای جدیدی ظهور خواهند کرد که نیاز به کارمندانی با مهارت های جدید خواهند داشت. با توجه به اینکه ربات های هوشمند بعضی از شغل های حال حاضر را به دست خواهند گرفت و همچنین شغل هایی به وجود می آیند که قبلاً وجود نداشته اند، باید مهارت های نو و منحصر به فردی متناسب با آینده یاد گرفته شوند. در مقاله حاضر به ۹ مهارتی که برای آینده ضروری و لازم اند پرداخته ایم.

۱- توانایی حل مسائل پیچیده

در سال ۲۰۲۰ شما باید بتوانید ارتباطات بین مسائل مختلف را درک کرده و این مهارت را داشته باشید که راه حل هایی متفاوت و نو برای آنها بیابید. این یک الزام است و با داشتن این توانمندی می توانید موفق تر عمل کنید.

Way sign

۲- داشتن تفکر انتقادی

مدیران کسب و کارهای آینده به دنبال افرادی خواهند بود که بتوانند داده ها و مسائل را به درستی تفسیر کنند. چون در بخش های مختلف کاری مانند علوم کامپیوتر، مهندسی و بیولوژی با پیچیدگی های زیاد و ارتباطات تنگاتنگ مواجه خواهند شد.

۳- خلاقیت

توانایی خلق و ساخت چیزی جدید بر اساس ایده ها که فراتر از کالاها و خدمات موجود باشد، مهارتی است که هم حالا و هم در آینده مورد توجه بسیار قرار خواهد گرفت.

مهارت

۴- مدیریت افراد

ربات های آینده ممکن است در مهارت های تحلیلی و محاسباتی بهتر از انسان ها باشند اما در نقش های مدیریتی و رهبری نمی توانند جایگزین انسان شوند و این مهارتی است که باید در خود تقویت کنید.

۵-همکاری با دیگران

در صنایع و کسب و کارهای آینده مهارت های ارتباطی و کار تیمی مهم بوده و در انتخاب منابع انسانی بالاترین امتیاز را به خود اختصاص خواهند داد. پس باید این مهارت را در خود تقویت کرده تا بتوانید در آینده موفق باشید.

۶- هوش هیجانی

امروزه ضریب هوش هیجانی افراد (EQ) از ضریب هوشی (IQ) ‌آنها مهم‌تر است و در پیش‌بینی موفقیت، کیفیت روابط و خوشحالی نقش پررنگ‌تری دارد. مسائلی که به هوش هیجانی ارتباط پیدا می کنند مانند همدلی، خودابرازی، استقلال و … از موارد مهم برای استخدام مدیران در آینده خواهد بود.

[boc_message type=”e.g. information, success, attention, warning_msg”]برای تعیین میزان هوش هیجانی خود می توانید از تست هوش هیجانی گلمن استفاده کنید.[/boc_message]

۷- تصمیم گیری

تصمیم‌گیری یکی از چالشی‌ترین مهارت‌های زندگی است. در زندگی کاری، تحصیلی و خانوادگی هر روز بین گزینه‌های متفاوتی امکان انتخاب داریم. تصمیم گیری را مانند هر کار دیگری با دانستن تکنیک‌هایش بهتر می‌توان انجام داد. شما هم در عصر اطلاعات که در معرض اطلاعات زیادی قرار خواهید گرفت، باید توانایی تحلیل داده ها و وانتخاب بهترین تصمیم را داشته باشید.

حتماً بخوانید :  آیا واقعا پول می تواند شادی بخرد؟

۸- مذاکره

توانایی مذاکره با کسب و کارها و افراد در جهت دستیابی به نتایج برد – برد  مهارتی است که برای موفقیت شما در زندگی موردنیاز شما خواهد بود.

20170306154248-shutterstock-431848417

۹- انعطاف پذیری

باید برای شرایط جدید آماده باشید. در دورانی که تحولات اجتماعی و اقتصادی با سرعتی باورنکردنی اتفاق می افتد، آنهایی موفق ترند که دوراندیش تر و آماده تر بوده و روحیه انعطاف پذیری و سازگاری با شرایط مختلف را  داشته باشند.

0o76bmx2

منبع : dailyinfographic

امتیاز دهید
The following two tabs change content below.
Avatar

فروغ فکری

کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی هستم. همواره به دنبال خواندن، آموختن و آموزش مفاهیم نو و کاربردی به دیگران بوده و به حوزه های مدیریت منابع انسانی، برندینگ و تبلیغات علاقه مندم. امیدوارم با ارائه دانش و تجربه ام بتوانم مخاطبان را به سوی موفقیت در کسب و کارشان سوق داده و نقش موثری در انتقال دانش روز مدیریتی به آنها ایفا نمایم.
لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/9spfI
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *