رهبر

۸ عادت رهبران بسیار موفق

۸ عادت رهبران بسیار موفق » رهبران بسیار موفق می دانند که موفقیت یک اتفاق و رویداد نیست، بلکه یک فرایند است. برای اینکه به عنوان یک رهبر، برجسته شوید، باید عاداتی را که باعث موفقیت و شهرت شما می شود، را درخودتان ایجاد کنید. هنگامی که این عادت ها به روال زندگی شما تبدیل شود، خود را در مسیر رهبری موفق قرار داده اید.

در این مقاله ۸ موردی که موفق ترین رهبران به آنها پایبند هستند را آورده ایم.

۱- هر روز مطالعه کنید.

رهبران موفق به مزایای غیر قابل انکار مطالعه اعتقاد دارند؛ لذا آن‌ها هر روز مطالعه می‌کنند. مطالعه، هوش را افزایش داده، دایره‌ی واژگانتان را گسترش داده، حافظه را تقویت نموده ،مهارت استدلال شما را افزایش ، توانایی تمرکز را تقویت و مهارت های نوشتاری را ارتقا می‌دهد.

مطالعه، فعالیتی است که منجر به آرامش شما می شود. این را بدانید برای اینکه به یک رهبر بزرگ مبدل شوید، همیشه باید در مسیر یادگیری باشید. یادگیری از دو مسیر مطالعه و تجربه حاصل می شود؛ یادگیری حاصل از مطالعه، توانایی‌های بالقوه‌ی شما را برای موفقیت افزایش می‌دهد.

00011

۲- تمرکز بر وظایف چالشی

رهبران حرفه ای در چالش، زندگی و رشد می کنند. هرچه بیشتر خودتان را به چالش بکشید، اعتماد به نفس و توانایی هایتان در انجام امور مختلف و غیرمترقبه، افزایش خواهد یافت. چالش نه تنها به رشد مهارت ها و دانش کمک می کند، بلکه باوری درون شما ایجاد می کند که می توانید به اهداف خود برسید. چالش ها به رهبران کمک می کنند انعطاف و مهارت های خود را در مواجهه با موقعیت های مختلف افزایش دهند.

۳- سلامت خود را در اولویت قرار دهید.

رهبران بزرگ مراقب سلامتی خود در چهار سطح جسمی، احساسی، ذهنی و معنوی هستند. آن ها می دانند سلامت جسمی، پایه ی تمام موفقیت هاست. اگر شما از لحاظ فیزیکی در شرایط خوبی نباشید، چگونه می خواهید از نظر سایر معیارها خوب باشید؟ بیماری جسمی، مانع عملکرد خوب خواهد شد؛ لذا خود را به عادات درست غذایی، رژیم های سلامتی، خواب کافی و مکمل های روزانه عادت دهید تا سطح تمرکز، انرژی و مقاومت بدنتان افزایش یابد.

SPORT

۴- از افرادی که مورد تحسین هستند، یاد بگیرید.

رهبران فوق العاده، تمایل دارند بیش از حد موفق شوند و در زمان اشتباهاتشان، اغلب از خود بیشتر از دیگران انتقاد میکنند.

هنگامی که فردی را به عنوان الگو برای خود انتخاب کرده اید، او به شما کمک می کند تا به طور طبیعی در چالش ها قرار گیرید و شرایط تحت فشار را تجربه کنید. دریافت مشاوره از فردی که مورد تحسین شماست، آرامش را به شما هدیه می دهد. این مشورت، به شما این امکان را می دهد تا  از طریق مواجهه با موقعیت های استرس زا، تجربه کسب کرده و موفق شوید. رهبران موفق به این درک عمیق رسیده اند که خودشان نیز به رهبر نیاز دارند.

۵- برنامه روز بعد را از شب قبل تنظیم کنید.

یکی از عادات اصلی رهبران موفق، برنامه ریزی برای روز بعد است. اگر شما برای آنچه میخواهید انجام دهید، برنامه ای نداشته باشید، جگونه می توانید موفق شوید؟ ممکن است نتایجی نیز حاصل شود اما چون امور روزانه ی شما برنامه ریزی نشده اند، ممکن است دچار اشتباه شوید یا وظایفتان را با اولویت های اشتباه انجام دهید. برنامه ریزی  برای روز بعد، باعث می شود در طول روز تمام کارهایتان را طبق یک برنامه ی سازمان یافته  در کمترین زمان انجام دهید.

۶- فهرستی از اهداف را در معرض دید خود بگذارید.

بسیاری از رهبران به نوشتن اهداف عادت دارند. آن ها هر روز اهداف خود را می نویسند و آن ها را به صورت دوره ای مورد تجدید نظر قرار می دهند. بعضی دیگر هر روز اهداف خود را با صدای بلند بازخوانی می کنند. برای رسیدن به اهداف خود، عادت  کنید که هر روز آن ها را مرور کنید.

دلیل اصلی ایده ی تکرار اهداف، این است که اهداف را همیشه در ذهنتان زنده نگه دارید. این راهی است برای اطمینان از حرکت در مسیر درست. اگر اهدافتان را یادداشت نکنید، به زودی آن ها را فراموش می کنید و زمانی متوجه انحراف از مسیر اصلی می شوید که دیگر خیلی دیر شده است. هنگامی که عادت کنید اهدافتان را بنویسید، مرور کنید و مورد تجدید نظر قرار دهید، همیشه در مسیر اهداف حرکت می کنید و بر اساس اولویت اهداف، اقدام می کنید.

۷- اقدام کنید حتی زمانی که ترسناک باشد.

بیایید با ترس ها رو به رو شویم. آنچه برای ما آشناست همیشه امن تر از ناشناخته هاست؛ احساس امنیتی که در وضع موجود وجود دارد، ممکن است خسته کننده باشد اما اینکه قابل پیش بینی است، خوب است. اما در مورد رهبران درخشان، وضع فرق می کند؛ آن ها سعی می کنند وضع موجود را تغییر دهند. آن ها می دانند که از انجام یک چیز جدید، ناآشنا و جسورانه، تجربه ی خوبی حاصلشان می شود. رشد شخصی و ارتقای سطح خلاقیت از موقعیت های هموار و آسان، بدست نمی آید. اکثر رهبران، از تغییر فرار می کنند چون به نظرشان، تغییر ترسناک است. اتفاقات ناشناخته، به طور بالقوه، ترس ایجاد می کنند؛ لذا در افراد حس ناامنی ایجاد می کند.

ترس را از خود دور کنید و خطر تغییر را در حد معقول و منطقی بپذیرید؛ حتی اگر برنده نشوید، خیلی چیزها یاد میگیرید.

۸- یک چراغ قدرتمند و الهام بخش داشته باشید.

زندگی هدفمند، اولین قدم در مسیر زندگی آگاهانه است. زندگی بدون هدف، باعث می شود به صورت اتفاقی و ناآگاهانه در مسیر، گام بردارید. به همین دلیل ممکن است اقدام و عمل شما با اهدافتان هیچ ارتباطی نداشته باشند و در نتیجه، به هدفتان نزدیک نمی شوید.

[boc_message type=”e.g. information, success, attention, warning_msg”]

استفان کاوی : اگر نردبان را به دیوار درست تکیه ندهید، با هر قدم، زودتر به مقصد اشتباه می رسید.

[/boc_message]

[site_source_shortcode url=”https://www.entrepreneur.com/article/308282″]thebalance[/site_source_shortcode]

[boc_message type=”e.g. information, success, attention, warning_msg”]

جهت ارتباط با مشاوران ما می توانید با شماره ۳۴۹۳۴-۰۱۳ تماس گرفته و یا از طریق صفحه مشاوره مدیران نواندیش با ما در ارتباط باشید.

[/boc_message]
The following two tabs change content below.
Avatar

زهرا اسماعیلی

دانش آموخته کارشناسی مدیریت دولتی و کارشناسی ارشد EMBA علاقمند به حوزه های استراتژی، بازاریابی و کارآفرینی. تحول محیط و دانش روز افزون بشری مارا بر ان داشته تا با نشر دانسته ها به کشف ندانسته ها به تکامل روزافزون برسیم.
لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/Vysj5
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *