شبکه های اجتماعی

۶ راه کلیدی برای جذب مشتریان از شبکه های اجتماعی

۶ راه کلیدی برای جذب مشتریان از شبکه های اجتماعی » ممکن است در ابتدا زمانی که به بهبود و ارتقای کسب و کار خود می اندیشید، به استفاده از شبکه های اجتماعی به عنوان یک راه موثر فکر نکنید اما باید بدانید در قرن بیست و یکم بدون شبکه های اجتماعی به عنوان بخشی از بازاریابی دیجیتالِ شما، موفق نخواهید شد.

هزاران مشتری بالقوه در شبکه های اجتماعی وجود دارند که منتظر شنیدن در مورد تجارت و کسب و کار شما هستند و اگر با آنها تعامل نداشته باشید، رقبای شما این کار را انجام خواهند داد که به معنای از دست دادن میزان زیادی از بازار فروش است.

چگونه از شبکه ها ی اجتماعی برای بازاریابی استفاده کنیم؟

حتی اگر اهمیت شبکه های اجتماعی را درک کرده باشید، ممکن است ندانید که چگونه استراتژی بازاریابی در شبکه های اجتماعی خود را شروع کنید و سر در گم شوید. این مقاله در همین راستا، مواردی که باید در مورد بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی و کسب مشتریان بیشتر را برای شما شرح خواهد داد.

شبکه های اجتماعی

 

مشخص کنید که مشتری و بازار هدف شما چیست؟

اولین موضوعی که باید در مورد شبکه ها و رسانه های اجتماعی درک کنید این است که همه ی افراد قرار نیست به محصول شما علاقه نشان دهند. همچنین اینکه افرادی که جزء مخاطب هدف و اصلی شما نیستند نیز در مسیرتان قرار می گیرند. نخست، تیم بازاریابی شما باید تعیین کند که مخاطبِ هدف و اصلی شما چه افرادی هستند و بعد از آن، شما چگونگی رسیدن به آنها را بررسی کنید.

برای مثال اگر شما تجهیزات کمپینگ و گردشگری می فروشید دلیلی ندارد که به دنبال آنهایی باشید که علاقه ای به کمپینگ ندارند و یا امکان انجام دادن آن برای آنها وجود ندارد. گروه های هدف را مشخص و محدود کنید و بعد از آن است که سایر موضوعات و مسائل در مورد استراتژی شما از آن نقطه به جریان می افتد.

آیا تا به حال می دانستید که شما به طور ویژه ای از طریق تبلیغات در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیسبوک می توانید مخاطبان خود را هدف گیری کنید؟ با استفاده از قابلیت های تجاری این برنامه ها، میتوانید افراد یک منطقه خاص و یا دارای سلیقه و علاقه ی بخصوصی را شناسایی کرده و مطالب خود را در معرض دید هزاران نفر از مخاطبان خاص خود قرار دهید.

داشتن فالوئرهای یکپارچه و بالا نیاز به تلاش و کار زیادی خواهد داشت، بنابراین نخست نسبت به هدف گذاری و اختصاص زمان مناسب به فعالیت تجاری در اینستاگرام اطمینان حاصل کنید. مقاله “روش های کاربردی برای جذب فالوئرهای بیشتر در اینستاگرام” در این زمینه به شما کمک می کند.

محتوای تبلیغاتی ای بنویسید که افراد نسبت به خواندن آن علاقه مند شوند:

یکی از راه هایی که شما از طریق آن قادر خواهید بود تا با مشتریان در شبکه های اجتماعی در تعامل باشید، ارائه ی محتوا و مطالب مناسب به آنهاست. حقیقت این است که بسیاری از افراد در شبکه های اجتماعی به شکل جدی به دنبال مطالب و مقالات مفصل و متفکرانه ای که بتواند در زندگی شان مفید واقع شود هستند. آنها نمیخواهند مقاله ای را که هیچ چیز خاصی را بیان نمی کند، بخوانند.

مقالات و مطالب در وبسایت و صفحات شما بایستی اطلاعات کلیدی و شفافی در خصوص کسب و کار و تجارت شما ارائه کند و یا مطلبی را به آنها منتقل کنید که از قبل نمی دانستند. اگر تا کنون وبلاگ و صفحه ای در خصوص تجارت  و کسب و کار خود ندارید، قبل از شروع بازاریابی  رسانه های اجتماعی باید آن را ایجاد کنید.

 صفحه و وبلاگ شما تبدیل به مهمترین جلوه گاه و ویترین برای مشتریانی که قبل از خرید می خواهند اعتبار شما را بسنجند، خواهد شد. در واقع شما باید مطالب ارسالی و وبلاگ خود را از نظر احساسی برای مشتریان خود جذاب کنید زیرا پژوهش های حوزه ی تبلیغات نشان داده است که عکس العمل احساسی یک فرد به تبلیغ بیشتر از قصد و تمایل آن فرد در خرید کالا موثر است.

حتماً بخوانید :  معایب پیاده سازی نادرست ارزیابی 360 درجه

از بازاریابی ایمیلی  استفاده کنید:

در این بخش اگر می خواهید کسب و کار خود را بهبود ببخشید، نیاز به داشتن لیستی از ایمیل های مشتریان خود دارید. بازاریابی رسانه های اجتماعی تنها محدود به فعالیت های شما در شبکه های اجتماعی نیست بلکه شامل تمامی تعاملات با مشتریان در همه حوزه های دیجیتال می شود.

از طریق وبسایت و یا شبکه های اجتماعی خود شروع به جمع آوری ایمیل ها کنید تا با مشتری های خود به طور مستقیم در ارتباط باشید. شما میتوانید ایمیل های خود را به همراه کوپنها، تخفیفها ارسال کنید و یا به آنها بگویید که مطلب جدیدی در وبسایت منتشر شده است.

به بازخوردها توجه کنید:

زمانی که شروع به کار در شبکه های اجتماعی می کنید و معمولاً  آنلاین هستید به طور معمول از طرف مشتریان خود بازخوردهای آنلاین خواهید داشت. افراد مختلفی شروع به اظهار نظر در مورد مطالب، محصول و یا خدمات شما خواهند کرد و از این طریق متوجه خواهید شد که کدام موارد نیاز به بهبود یافتن دارند و یا در چه قسمتهایی دارید به خوبی عمل می کنید. نظرات افراد مختلف را در این زمینه ها نادیده نگیرید. به تمامی نظرات دنبال کنندگان خود پاسخ بدهید، زیرا این عمل احساس دیده شدن و اهمیت دادن به آنها منتقل می کند و باعث تقویت حس وفاداری نسبت به محصول و یا خدمات شما می شود.

در شروع کار با شبکه های اجتماعی عجله نکنید:

بسیاری از بازاریابان فکر می کنند که در ابتدا بهتر است هر چه سریعتر وارد این شبکه ها شده و شروع به ارسال مطالب در همه جا کنند. باید توجه داشت که تمام استراتژی در این روش خلاصه نمی شود. بهتر آن است که در ابتدا با یک یا دو شبکه که میتوانید تمرکز بهتری بر روی ایجاد محتوا در آنها داشته باشید، شروع کنید. زمانی که دنبال کنندگان مناسبی در این شبکه ها به دست آوردید آن وقت میتواند به فکر فعالیت در دیگر شبکه ها هم باشید.

شبکه های اجتماعی

محتوای چند رسانه ای جذاب تولید کنید:

یکی از دلایل اصلی هدایت کسب و کار خود به سمت این شبکه های اجتماعی، ایجاد مطالب چند رسانه ای و مولتی مدیا جهت جذب و تعامل بهتر با مخاطبان است. اگر شما تنها به ارسال مطالب خسته کننده و غیر جذاب بسنده کنید، دلیلی برای داشتن حساب کاربری این شبکه های اجتماعی نخواهید داشت.

مطمئن شوید که تیم بازاریابی شما می داند که مخاطبان شما از دیدن چه مطالبی لذت میبرند و به آن جذب میشوند.

بعد از آن سازندگان محتوا می توانند بر ایجاد تصاویر، فیلم و مقالاتی که برای آن دسته از مخاطبان خاص شما جذاب است متمرکز شوند.

امروزه در قرن بیست و یکم کار کردن با شبکه های اجتماعی امری است که هرکدام از فعالیت های تجاری باید روی آن تمرکز داشته باشند، در غیر اینصورت منجر به غفلت از هزاران مشتری بالقوه خواهد شد.

[site_source_shortcode url=”https://smallbiztrends.com/2017/08/use-social-media-for-marketing.html”]smallbiztrends[/site_source_shortcode]

امتیاز دهید
The following two tabs change content below.
Avatar

علیرضا وظیفه شناس

کارشناس الکترونیک و علاقه مند به زبان های خارجه و فعال در زمینه ی ترجمه می باشم. از آنجایی که حرفه ی مشاوره و فروش بیمه های عمر رو هم به طور تخصصی دنبال می کنم، به اقتضای آن به بخش ترجمه و نگارش و بررسی مقالات مربوط به فنون ارتقای کسب و کار و فروش هم وارد شدم. امیدوارم که با این کار علاوه بر ارتقای دانش و تجربیات خود سهمی هرچند کوچک در افزایش بازدهی و رونق کسب و کار افراد داشته باشم.
لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/s44Ox
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *