موفقیت

۵ ویژگی شخصیتی مثبت برای موفقیت

۵ ویژگی شخصیتی مثبت برای موفقیت » شما همه چیز برای داشتن زندگی بهتر و رسیدن به موفقیت را در وجود خود دارید و نکته مهم این است که همه موفقیت ها قابل یادگیری اند. شما می توانید صفات شخصیتی مختلفی را بیاموزید تا فردی موفق شوید.

راه های مختلفی وجود دارد که شما بتوانید موفق شوید و معانی مختلفی برای کلمه موفقیت وجود دارد. در اینجا ۵  ویژگی مهم شخصیتی برای دستیابی به موفقیت و زندگی بهتر را برایتان آورده ایم.

۱)حس مشترک داشته باشید.

اولین و مهم ترین ویژگی شخصی مورد نیاز برای موفقیت، داشتن حس مشترک (Common Sense) است. به نظر می رسد که حس مشترک چیزی است که یک فرد بر اثر تجربه در  طولانی مدت می اندوزد.

حس مشترک به عنوان ” توانایی پی بردن به ریشه اصلی یک موضوع، شناخت و سر و کار داشتن با عناصر ضروری یک مشکل ”  تعریف شده است.

تعریف دیگر حس مشترک توانایی یادگیری از تجربه و سپس به کارگیری درس های یادگرفته شده در تجربه های بعدی است.

حس مشترک به عنوان هسته تمام ویژگی های شخصیتی تعریف می شود که فرد را قادر می سازد تا در طول زمان به طور فزاینده ای موثر باشد.

موفقیت

۲) در آنچه که انجام می دهید، ماهر باشید.

دومین ویژگی شخصیتی مورد نیاز برای موفقیت، تخصص است. اغلب افراد موفق در آنچه که انجام می دهند بسیار ماهر هستند.

آنها آموخته اند، تمرین کرده، تامل کرده و بهتر و بهتر شده تا زمانی که توسط همسالان یا دوستان خود به عنوان یکی از بهترین ها در زمینه کاری خود شناخته شده اند.

احساس بهترین بودن پیش نیازی برای دستیابی به زندگی بهتر بوده و با اعتماد به نفس بالا شروع می شود.

۳) به خودتان متکی باشید.

مردان و زنانی که مورد اعتماد دیگران هستند، عمدتاً برای پاسخ به پرسش ها و راه حل مشکلاتشان به خودشان رجوع می کنند. آنها بسیار مسئولیت پذیر هستند، دیگران را سرزنش نمی کنند و وقتی که کارها اشتباه پیش می رود، بهانه نمی گیرند و مسئولیت کارها را به دوش می گیرند. آنها خود را به عنوان نیروهای اصلی و تاثیرگذار در زندگی شان می دانند. آنها برای ماموریت های سخت داوطلب شده و به انجام کارها می پردازند.

موفقیت

۴) به آگاهی بیشتر از سطح هوش (IQ) اهمیت دهید.

به نظر می رسد آگاهی یک الزام کلیدی برای موفقیت در هر زمینه ای است. هر چند آگاهی  لزوماً مانندIQ اندازه گیری نمی شود. بسیاری از زنان و مردان برجسته امروز در مدرسه ضعیف بودند. آنها نمرات پایین داشتند و بسیاری از آنها دانشگاه و یا حتی دبیرستان را تمام نکردند! پس اجازه ندهید چیزی مانند IQ، شما را عقب بندازد و بدانید که چیزی وجود ندارد که نتوانید آن را با دانش یاد بگیرید.

معمولاً طرز فکر آنهایی که به دنبال موفقیت‌های کوچک اند، اینگونه است: من هرآنچه برای موفقیت نیاز باشد را دارم و می‌دانم. در یک جمله آنها ذهنی بسته برای تغییر و یا رشد خود دارند. شاید این افراد به درجات بالایی دست یابند اما نمی‌توان موفقیت پایدار و همه جانبه آنها را تضمین کرد. در مقاله “برای کسب موفقیت طرز فکرتان را اصلاح کنید ” به ۷ راهکار ذهنی برای کسب موفقیت پرداخته ایم.

۵) نتیجه گرا شوید.

این یعنی شما می دانید که قادر به دستیابی به نتایجی هستید که مسئولیت آنها را به عهده دارید. بسیاری از زنان و مردان موفق، افرادی اند که همه کارها را به خوبی انجام می دهند. آنها همواره افرادی قاطع و نتیجه گرا هستند.

آنها به این دلیل نتیجه گرا هستند که نسبت به انجام کار و حس فوریت کارها تعصب دارند. آنها خود را آموزش داده تا هرکاری که موردنیاز است را به خوبی انجام دهند و همیشه کارهای بزرگ تر، بهتر و مسئولیت های بیشتر به سمت آنها جریان می یابد. جهان تمایل دارد که راه را برای کسانی که می دانند به کجا می روند، باز کند.

حتماً بخوانید :  چگونه با آثار منفی زندگی خود مقابله کنید

[site_source_shortcode url=”https://www.briantracy.com/blog/personal-success/five-personal-qualities-essential-for-achieving-a-better-life/”]briantracy[/site_source_shortcode]

امتیاز دهید
The following two tabs change content below.
Avatar

پرستو احمدی

لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/XFfke
1 پاسخ
  1. Avatar
    شهرام تندكار مباركي- گفته:

    ضمن عرض تقدیر وتشکر وسپاسگزاری از تمامی زحمات سروران گرامی وارجمند واساتید محترم مطالب وپاور پوینت ها بسیار بسیار عالی وکامل و پر محتوا وراه گشا است

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *