۵ نکته مهم بعد از شرکت در دوره های آموزشی

۵ نکته مهم بعد از شرکت در دوره های آموزشی » شاید تا به حال بارها کتاب های آموزشی مورد علاقه خود را خوانده اید و در دوره های آموزشی زیادی شرکت کرده اید، ولی با این حال که مطالب بسیار مفیدی را از آنها  فرا گرفته اید تغییر مورد انتظار در بهبود و کیفیت زندگی شما رخ نداده و در کمال تعجب با اینکه به اطلاعات شما افزوده شده ولی کماکان به مسیر قبلی خود ادامه می دهید.

با  رعایت نکاتی که در این مقاله به آنها اشاره خواهم کرد میتوانید به انسانی با توانایی بالا تبدیل شده و علاوه بر اجرای نکاتی که فراگرفته اید با الگو قرار دادن خود، این نکات را به افرادی که دوستشان دارید انتقال دهید.

همانطور که احتمالا خودتان متوجه شدید خواندن کتاب های آموزشی و شرکت در سمینار ها و کارگاه های آموزشی بدون عمل کردن صرفا باعث افزایش اطلاعات شما شده و باعث تغییر در مهارت ها و زندگی شما نخواهد شد. خلاء بین دانستن و عمل کردن است.

پس تا آخر این مقاله با من همراه باشید.

نکته اول:

موفقیت به زمان،تلاش و پشتکار نیاز دارد. هیچ موفقیت پایداری یک شبه بدست نیامده، این یکی از نکات اساسی است که باعث می شود افراد بعد از کمی تمرین و تلاش ناامید شده و تمریناتی که باعث بهبود زندگی خود می شود را کنار بگذارند.

پس زمان، تلاش و پشتکار فراموش نشه!

oped1-kN3D--621x414@LiveMint

نکته دوم:

در صورت امکان دانسته های خودتان را با فرد دیگری شریک شوید و زمان مشخصی را برای انجام تمرینات مقرر کنید. به برنامه خود کاملا پایبند باشید و بعد از انجام تمرینات در زمان مقرر با هم در تماس بوده و بازخورد بگیرید. این روش در تشویق شما برای انجام و به پایان رساندن تمرینات تاثیر بی نظیری دارد.

پس در صورت امکان شریک خوب فراموش نشه!

نکته سوم:

جلوگیری از تلنبار اطلاعات. لطفا وقتی کتابی میخوانید یا دوره آموزشی شرکت می کنید پیش از آنکه تمرینات را به طور کامل انجام ندادید سراغ کتاب و دوره دیگری در آن زمینه نروید، چراکه با انباشت اطلاعات در مغز، مغز دچار سردرگمی و خستگی می شود. شاید این نکته مهم ترین نکته این مقاله باشد.

پس از مغزت انباری بدون استفاده نساز!

hombre-sonriendo-y-sosteniendo-una-taza-de-cafe_1187-3070

نکته چهارم:

وقتی شروع به خواندن کتابی می کنید یا در کارگاه های آموزشی شرکت میکنید به نویسنده یا استاد اعتماد داشته باشید. اجازه ندهید افکار منفی جلو یادگیری شما را بگیرند مانند زمزمه هایی که میگویند: من قبلا این را شنیدم، این فایده ندارد و یا خودم میدانستم. افکار و نگرش های منفی موانع سرسختی در مقابل تغییر هستند.

پس افکار منفی و قضاوت نابجا ممنوع!

نکته پنجم:

همانطور که اطلاع دارید تغییر همیشه سخت بوده در نتیجه مغز ما به جای تمرین و تکرار موضوعی که در حال فراگرفتن هستیم به طرف یادگیری موضوعات جدید می رود زیرا این کار به مراتب برای مغز آسان تر است. حال که این موضوع را دریافتید با رفتار مغز آشنا هستید و باید آگاهانه به تکرار و تکرار و تکرار تمرینات بپردازید و سراغ موضوع دیگری نروید.

پس پیگیر باش تا تغییر کنی!

WHY-HARD-WORK-IS-THE-KEY-FOR-SUCCESS

در آخر به شما تضمین خواهم داد با رعایت نکات بالا میتوانید باعث تغییرات چشم گیری در زندگی خود شوید و به اهمال کاری همیشگی خود پایان داده و به افراد موفق بپیوندید چراکه تفاوت افراد موفق با سایرین در عمل کردن آنها به دانسته هایشان است.

موفق و پیروز باشید.

 

 

امتیاز دهید
The following two tabs change content below.
یاشار رفیعی

یاشار رفیعی

محقق و مدرس در زمینه توسعه فردی و تحول کسب و کار نویسنده دو جلد کتاب تخصصی در زمینه توانبخشی وبهبود فردی
حتماً بخوانید :  چگونه رهبری تاثیرگذار باشیم؟
لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/k7eQO
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *