پنج راز بازاریابی ایمیلی

پنج راز بازاریابی ایمیلی

پنج راز بازاریابی ایمیلی» با وجود سال ها تبلیغات و هیاهو در مورد این موضوع که ایمیل مرده است هنوز هم پست الکترونیک منبع با ارزشی برای صاحبان تجارت خرد و کوچک محسوب می شود. در واقع بر طبق یک نظر سنجی انجام شده بوسیله سایت Salesforce.com،  هفتاد و سه درصد از فروشندگان اذعان داشتند که بازاریابی از طریق پست الکترونیک هسته ی اصلی تجارتشان را شکل می دهد.
هنوز هم مشتریان و مصرف کنندگان بوسیله ی ایمیل های فروش و تبلیغاتی بمباران می شوند و این امر خطر گم شدن ایمیل های شما در این آشفته بازار را ایجاد می کند. برای بیرون ماندن از این جمعیت و شلوغی، این ۵ تمرین برتر بازاریابی از طریق پست الکترونیک را دنبال کنید.

۱- یک طرح و ایده بسازید:

ممکن است که این عبارت به گوش شما خورده باشد که ” محتوا (از نظر ارزش) مانند پادشاه است” که این عبارت حداقل تا این جای کار  تعبیری درست از آب درآمده.تمامی ایمیل ها و خبرنامه های خودتان را با  مطالب مفید و غنی که پیام و نام تجاری شما را منتقل کند پر کنید. برای به روز نگه داشتن بازاریابی ایمیلی خود یک طرح و نقشه ی محتوایی ایجاد کنید.
یک طرح محتوایی شامل هفت عامل بازاریابی می شود: چه کسی؟ چه چیزی؟ چرا؟ کجا؟چطور؟ هرچندوقت یکبار؟ و چه مقدار؟ نماد و یا مشتری ایده آل خود را تعیین کنید و اینکه چگونه محصول یا خدمات شما می تواند مشکلاتی را رفع و یا نیازی را برطرف کند شرح دهید.

برای هریک از خبرنامه های خود یک تم بسازید و مطالب خود را بر روی آن ایجاد کنید. بر طبق یک برنامه قابل پیش بینی این خبرنامه ها را منتشر نمایید تا مشتریان بدانند که چه زمانی آماده دریافت آنها باشند. یک برنامه ی تکرار شونده در محدوده ی زمانی خاص برای مخاطبان پست الکترونیک خود ایجاد نمایید. برای مثال ممکن است مشتری به محض ورود به حساب کاربری خود یک ایمیل حاوی عبارت ” از پیوستن شما متشکریم”، بعد از آن به مرور در هفته ی اول اطلاعاتی مربوط به منحصر به فرد بودن تجارت شما و سپس یک یا چهار مرتبه در ماه ایمیل های حاوی مقالات آموزشی، به روزرسانی صنعت و پیشنهادهای ویژه را دریافت کند. یک قالب مناسب حاوی شماره صفحه، تعداد مقالات و طول هر قسمت را در هرنسخه برای خبرنامه خود طراحی کنید.
[restrict]

حتماً بخوانید :  10 مورد از مهم ترین مهارت های بازاریابی

۲- پیام خود را شخصی سازی کنید:

هیچکس مایل نیست تا احساسی شبیه یک خریدار غریبه را داشته باشد بنابراین تا جایی که امکان دارد پیغام خود را شخصی سازی نمایید. جنسیت فرد مورد نظر چیست ؟ چه چیزهایی را می پسندد یا علاقه ای به آنها ندارد؟ رویاها و امیدهای او چیست؟ آیا او یک خریدار با انگیزه است؟ چه مقدار دانش و اطلاعات در مورد محصول دارد؟ چه چیزی افرادی را که به بازار هدف شما برخورد می کنند از خریدن محصول منع می کند و شما چگونه می توانید این موانع را پشت سر بگذارید؟
یافتن این اطلاعات کار آسانی نیست. ترکیبی از ابزارهای ردیابی و نظرسنجی مشتریان را مورد استفاده قرار دهید و صبور باشید.

پنج راز بازاریابی ایمیلی

۳- بهینه سازی شده برای تلفن همراه

امروزه خریداران به شکل یکپارچه با کامپیوتر، تلفن های همراه هوشمند و تبلت همراه هستند و آنها انتظار دارند که در خرید کردن هم از آنها استفاده کنند. بهینه سازی و بسط کمپین بازاریابی ایمیلی خود به تلفن های هوشمند می تواند بازدید شما را افزایش و لغو اشتراک ها را به شکل چشمگیری کاهش دهد. یک طرح ساده و شفاف که براحتی در صفحات نمایش کوچکتر برگردان خواهند شد را انتخاب کنید. از اجزا و محتوای adobe flash، جداول پیچیده و دیگر المانهای ناخوشایند در تلفن همراه خودداری کنید. برای انتقال و حمل آسان محتوا میان دستگاه های مختلف ارتباطی از تکنولوژی طرح پاسخگو که به طور خودکار برای همه ی دستگاه ها بهینه سازی شده اند استفاده کنید.

۴- خوانندگان و مخاطبان خود را آموزش دهید:

خبرنامه های فروش تحمیل شده اغلب نادیده گرفته می شوند و حتی می تواند باعث ایجاد عدم محبوبیت نام تجاری شما شود. به جای آن بر روی آموزش و مشاوره دادن مخاطبان خود در مورد محصول و یا خدمات خود تمرکز کنید، ارائه ی اطلاعات مربوط به روش استفاده ی بهتر از یک محصول خاص، ایده هایی درباره ی روشهای جدید استفاده کردن و پیشنهادهایی برای ارتقاء و بهبود استفاده از محصول مفید و مشتری پسند هستند.

حتماً بخوانید :  کانال های ارتباطی در ساخت برند 4

همچنین به موضوعات و مسائل جهانی که مورد توجه مشتری های ایده آل شما هستند فکر کنید. مثلا اگر به پدر و مادرهای جوان کالسکه حمل کودک میفروشید، (تصویرسازی) موقعیتهایی نظیر مسافرت به همراه کودک، مدیریت تعطیلات خانواده و یا یافتن یک مهدکودک خوب را درنظرداشته باشید.
مراقب باشید که در این زمینه خیلی زیاد از محور اصلی کالا و یا خدمات خود دور نشوید اما در هر صورت تصویرسازی از نگرانی ها و نیازها برای مشتری می تواند در آنها حس اعتماد و وفاداری نسبت به محصول ایجاد کند.

۵- نتایج خود را پیگیری کنید:

زمانی که بازار خود را تحلیل می کنید، ساختن یک طرح و نقشه و ارائه ی محتوای آموزشی برای تلفن های همراه هوشمند شما را وارد یک راه طولانی میکند. پیگیری نتایج تنها راهی است که به شما نشان میدهد که چه چیزهایی حقیقتاً کارگشا و موثر هستند. به غیر از آمارهای فروش، تعامل خوانندگان و مخاطبان قطعا یکی از عناصر تعیین کننده ی میزان موفقیت کمپین بازاریابی ایمیلی شما است.

آیا مخاطبان شما ایمیل ها را باز میکنند؟ و اگر این کار را انجام می دهند آیا جهت یادگیری و آموزش بیشتر بر روی لینک کلیک خواهند کرد؟ آیا اکثر آنها بعد از دریافت چند ایمیل اشتراک خود را لغو می کنند؟ آیا آنها ایمیلها را برای دوستان خود فوروارد می کنند و یا مطالب آن را بر روی شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند؟ آیا آنها پاسخ ایمیل های شما را با سوالات و بازخوردهایی می دهند؟

اگر ایمیل های شما نتایجی را که انتظار دارید به همراه ندارد، در محتوا،طرح و دفعات ارسال آنها تغییر ایجاد نمایید و به آنها برای موثر شدن زمان بدهید. تنظیم مجدد تمام آن متغیرها به یکباره ممکن است نتایج را بهبود ببخشد اما نمی توانید تشخیص بدهید که تغییر کدام مورد اثر بخش بوده است. به جای آن هنگامی که نیاز بود بعد از چندماه رهگیری و اصلاح روش ها به خوبی قادر خواهید بود بازاریابی از طریق پست الکترونیک خود را به خوبی و به بهترین شکل کنترل نمایید.

حتماً بخوانید :  9 گزینه بازاریابی مشتری محور برتر

[site_source_shortcode url=”http://www.practicalecommerce.com/articles/120441-5-email-marketing-best-practices-for-2016″]practicalecommerce[/site_source_shortcode] [/restrict]

امتیاز دهید
The following two tabs change content below.
Avatar

علیرضا وظیفه شناس

کارشناس الکترونیک و علاقه مند به زبان های خارجه و فعال در زمینه ی ترجمه می باشم. از آنجایی که حرفه ی مشاوره و فروش بیمه های عمر رو هم به طور تخصصی دنبال می کنم، به اقتضای آن به بخش ترجمه و نگارش و بررسی مقالات مربوط به فنون ارتقای کسب و کار و فروش هم وارد شدم. امیدوارم که با این کار علاوه بر ارتقای دانش و تجربیات خود سهمی هرچند کوچک در افزایش بازدهی و رونق کسب و کار افراد داشته باشم.
لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/TKAHV
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *