مصاحبه استخدامی

۳ کار ممنوع بعد از یک مصاحبه استخدامی

۳ کار ممنوع بعد از یک مصاحبه استخدامی» بسیاری از داوطلبان معتقدند که سخت ترین و مهم ترین قسمت از فرایند درخواست کار، مصاحبه است اما اینکه چطور بعد از مصاحبه استخدامی پیگیری کنید نیز به همان میزان مهم است.

اشتباهات مهم اما قابل اجتنابی وجود دارد که اغلب متقاضیانی که در یک مصاحبه استخدامی شرکت می کنند، مرتکب آنها می شوند. متخصصان بخش استخدام برخی از رایج ترین اشتباهات و شیوه بهبود آنها را مشخص کرده اند.

۱- پیگیری بیش از حد

این کاملا درست و قابل انتظار است که شما بعد از مصاحبه نتیجه را پیگیری کنید. اما مراقب باشید با پیام دادن و تماس گرفتن های مکرر، کارفرمای احتمالی آینده تان را دستپاچه نکنید. اگر پی در پی تماس بگیرید کارفرما را دلزده خواهید کرد.

اگر مصاحبه کننده شما تقاضای ارتباط از طریق ایمیل را داشت به همان اکتفا کنید و پیگیر گرفتن شماره تماس نباشید. همچنین پیگیری های شما متناسب با مرحله های فرایند مصاحبه، متفاوت است.

در طی مصاحبه باید از مصاحبه کننده بپرسید که چه زمانی باید انتظار جواب مصاحبه را از طرف آن ها داشته باشید و اینکه چه زمانی اگر خودشان اطلاع ندادند، می توانید تماس بگیرید. درست نیست با افرادی که به شما اجازه نداده اند تماس بگیرید.

مصاحبه استخدامی

۲- صمیمی شدن بیش از حد با مصاحبه کننده

شما ممکن است سریعا با مصاحبه کننده احساس نزدیکی کنید اما به خاطر داشته باشید که در طول فرایند مصاحبه باید حرفه ای و موجه به نظر برسید. سعی کنید مودب باشید و زیادی صمیمی نشوید. بسیاری از افراد به قصد ایجاد رابطه خوب با مصاحبه کننده سریع گرم میگیرند اما این کار ممکن است نتیجه عکس داشته و فرد مصاحبه کننده را دلسرد کند.

این نکته برای شبکه های اجتماعی نیز صدق می کند. با اینکه وسیله بسیار خوبی برای بازاریابی و نشان دادن شخصیت تان است اما وسیله خوبی برای صمیمی شدن با یک کارفرمای بالقوه نیست.

در مصاحبه های استخدامی ستاره شوید» بارها و بارها شنیده اید که می گویند برای ایجاد تاثیر مثبت اولیه فقط یک بار فرصت دارید. مقاله “در مصاحبه های استخدام ستاره شوید ” نکات مهمی در این خصوص به شما ارائه می کند.

۳- تغییر دادن توقعات از حقوق در حین مصاحبه

مایک آسترینگر بنیانگذار و مشاور در شرکت مشاوران سرمایه انسانی، عنوان می کند که مصاحبه متقاضیان برای جذب نیروی انسانی متخصص، تا حدودی بر پایه توقعات اولیه آن ها درباره حقوقشان است.

ما باید بدانیم که آیا آنها به طور کلی با توجه به محدوده ای که برای حقوق درنظرگرفته ایم، مناسب هستند یا نه. او می گوید، اکثر متقاضیان در هنگام مصاحبه ناگهان مصمم می شوند که توقعات دستمزدشان را به طرز چشمگیری افزایش دهند.

متقاضیان باید از افزایش حقوق پیشنهادیشان در ساعات انتهایی مصاحبه بپرهیزند. آسترینگر افزود این کار وجهه متقاضی را خراب کرده و فقط زمان همه افراد را هدر می دهد.

چه اتفاقی می افتد اگر این اشتباهات را تکرار کنید؟

انجام هریک از این اشتباهات می تواند شانس شما برای استخدام را به طور کلی از بین ببرد! سعی کنید این اشتباهات را مدیریت کنید تا بهترین نتیجه را از مصاحبه تان کسب کنید.

شاید شما آن پست را بدست نیاورید اما همیشه یک پیگیری مناسب برای مدیران استخدام بفرستید و آن ها را تحت تاثیر قرار دهید. این کار می تواند تاثیر فوق العاده ای داشته باشد و زمینه ساز موفقیت در فرصت های آینده شود.

[site_source_shortcode url=”https://www.businessnewsdaily.com/8364-post-interview-mistakes.html”]businessnewsdaily[/site_source_shortcode]

[boc_message type=”e.g. information, success, attention, warning_msg”]

جهت ارتباط با مشاوران ما می توانید با شماره ۳۴۹۳۴-۰۱۳ تماس گرفته و یا از طریق صفحه مشاوره مدیران نواندیش با ما در ارتباط باشید.

[/boc_message]
The following two tabs change content below.
Avatar

فاطمه زبردست

دانش آموخته کارشناسی مدیریت صنعتی هستم. به مطالعه و ترجمه مقالات در حوزه های فروش، بازاریابی و کارآفرینی علاقه مندم و امیدوارم که با تلاش در حوزه های مورد علاقه ام سهم کوچکی در راستای ارتقای دانش خود و اطرافیانم داشته باشم.
لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/itfP6
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *