کنفرانس های آموزشی

۱۱ دلیل حیاتی برای شرکت در کنفرانس های آموزشی

۱۱ دلیل حیاتی برای شرکت در کنفرانس های آموزشی » این روزها راه های زیادی برای یادگیری و افزایش مهارت ها وجود دارد، مثلاً شما می توانید مطالب جدید را در وبلاگ ها بخوانید، به پادکست ها گوش دهید، فیلم های مرتبط در یوتیوب را ببینید و یا در سمینار های مجازی شرکت کنید.

پس چرا باید وقت و پولمان را برای شرکت در کنفرانس های آموزشی صرف کنیم و خودمان را به زحمت بیاندازیم؟

کنفرانس ها، سمینارها ،کارگاه های آموزشی و هر رویداد دیگری که به صورت زنده برگزار شود، فرصت بی نظیری برای یادگیری بوده وهم چنین فرصت های شغلی جدیدی خلق می کنند که در هیچ جای  جای دیگری نمی توان آنها را یافت.

در این مقاله ۱۲ دلیل که چرا باید خودتان و کارکنانتان در کنفرانس های آموزشی شرکت کنید آمده است:

۱- اره را تیز کنید.

ایده اره خود را تیز کنید از استفان کاوی است که او آن را هفتمین عادت در افراد بسیار موثر می داند. این ایده به این معناست که باید گاهی دست از کار بکشید و استراحت کنید تا مهارت هایتان را بازسازی کنید. یک اره کند نمیتواند به اندازه یک اره تیز، خوب و موثر عمل کند.

شما همیشه با ایده ها و رویکردهای جدیدی که موجب افزایش کارایی و اثربخشی تان می شود، از کنفرانس ها خارج می شوید.

مانند چوب بری نباشید که چوب را با یک اره کند خرد می کند در حالیکه رقیبش در کمتر از نصف همان زمان، همان مقدار چوب را با یک اره تیز خرد می کند و یا حتی شاید از اره برقی که در کنفرانس پیدا کرده است استفاده کند!

کنفرانس های آموزشی

۲- ملاقات حضوری با متخصصان و تاثیرگذاران در کنفرانس های آموزشی

در کنفرانس های آموزشی شما در مکانی مشترک با کسانی که احتمالا الگوی شما هستند، قرار دارید. کسی که شما تحسینش می کنید ایده های تجاری اش را با شما به اشتراک می گذارد. فرصت ایجاد روابط جدیدی را خواهید داشت که هیچ یک از این اتفاقات در سمینارهای مجازی رخ نمیدهد.

۳- فرصت های شبکه سازی در کنفرانس های آموزشی

شبکه های اجتماعی امکان ارتباط ما با افراد همانند خودمان که حتی در فاصله های بسیار دور از ما هستند را فراهم می کنند که در فضای واقعی زندگی احتمالا هیچوقت ملاقاتشان نخواهیم کرد.

کنفرانس های خوب برای شرکت کنندگان فرصت های ایجاد روابط جدید و تقویت روابط قبلی را فراهم می کنند. شاید هنگام نوشیدن قهوه، صرف ناهار یا در طول کنفرانس بتوانید بهترین تامین کننده در حوزه فعالیت خودتان را ببینید یا ممکن است درآنتراک بین دو پارت از کنفرانس در کنار مشتری بعدی  یا مربی خود بنشینید، که اگر در آن کنفرانس شرکت نمی کردید، بی شک رقیبتان جای شما می نشست.

۴- یافتن ابزارهای جدید در کنفرانس های آموزشی

افراد غالباً دنبال یافتن ابزارها و روش های جدیدی هستند که هنوز از آن ها استفاده نکرده اند. برنامه هایی که می تواند سرعتشان را افزایش داده و اشتباهات و خطاهای پر هزینه را کاهش دهد و برگزار کنندگان همایش، اغلب در یک رویداد از ابزارها و شیوه های جدیدی که شما تاکنون ندیده اید رونمایی می کنند.

۵- یادگیری در یک مکان جدید

صحنه ای از فیلم “انجمن شاعران مرده “با بازی رابین ویلیامز را به خاطر دارید که شاگردانش را مجبور می کند که برای یافتن یک دید تازه و نگرش جدید  روی میز سرپا بایستند؟

یا در نظر بگیرید که چرا بسیاری از کسب و کارها جلساتشان را خارج از محل کارشان برگزار می کنند. به این دلیل که بتوانیم خودمان را از عادات و الگوهای رفتاری که بهره وری مان را می کاهد، آزاد کنیم. نشستن روی یک صندلی و کار کردن در یک دفتر ثابت مانع بروز ایده های تازه و نگرش جدید در ما می شود. ترک کردن دفتر کارمان و نشستن در یک مکان جدید، قطعا ایده های جدیدی در ما ایجاد می کند که باعث رشد کسب و کارمان خواهد شد.

حتماً بخوانید :  روش های کاربردی برای جذب فالوئرهای بیشتر در اینستاگرام

۶-خارج شدن از منطقه امن

هم راستا با دلیل قبلی که عنوان شد، رویدادهای زنده شما را مجبور می کند که از منطقه امنتان خارج شوید. در حالیکه افرادی در بین ما وجود دارند که با استعداد شبکه سازی به دنیا آمده اند، برای بسیاری از ما رویداد های زنده و رویارویی با افراد جدید یک چالش محسوب می شود. اما خارج شدن از منطقه امن کمک میکند از طرز فکر های قدیمی و منسوخ شده که فقط بهره وریمان را کاهش می دهند فاصله بگیریم.

۷- یادگیری توصیه ها و تاکتیک های جدید

بسیاری از ما فکر میکنیم چون با وب کاملا آشنا هستیم می توانیم به تنهایی راه حل مشکلاتمان را بیابیم. اما باید بپذیریم که یک حجم غافلگیرکننده از اطلاعات موجود در وب، ما را از بهترین مطالبی که کاملا مناسب شرایط ماست دور نگاه می دارد. حتما اطلاعات مورد نیاز ما جایی در روی وب موجود است اما شرکت در کنفرانس های آموزشی به ما برای رسیدن به بهترین مفهوم که کاملا مناسب کسب و کارمان باشد کمک خواهد کرد.

۸- تمرکز بالاتر

شاید شنیدن راجع به نبوغ و استعداد افراد در رابطه با ابداع و راه اندازی یک رویکرد جدید که موفقیتشان را در پی داشته، باعث ایجاد جرقه ای در ذهن شما شود تا شما هم، به بکارگیری روش هایی که در موفقیت تجارتتان به شما کمک خواهد کرد فکر کنید.

۹- انرژی گرفتن از افراد هم فکر

هیچ چیز مثل بودن در کنار افرادی که طرز تفکر مشابه شما دارند انرژی بخش نیست. افرادی که همه به قصد یادگیری مطالب جدید از دفتر کارشان خارج شده اند، قصد بهتر شدن داشته و مشتاق پیشرفت هستند.

وقتی شما در یک کلاس یا سالن اجتماعات می نشینید با دیدن جمعیت حاضر می فهمید که تنها کسی نیستید که می خواهید مهارت هایتان را بهبود دهید و با اطلاعات ارزشمندی به شرکت یا سازمانتان بازگردانید.

۱۰- سرمایه گذاری روی خودتان

ترک محل کارتان برای اینکه” اره را تیز کنید” سرمایه گذاری روی خودتان است. بپذیرید که شما لایق این فرصت هستید، بپذیرید که شما هنوز نیازمند یادگیری هستید و اینکه می توانید بهتر از این که هستید بشوید.

شرکت در کنفرانس یک سرمایه گذاری بر روی خودتان، شغلتان و حتی شرکتتان محسوب می شود. وقتی شما بلیط کنفرانس را تهیه می کنید و وقتی به سمت سالن کنفرانس قدم برمی دارید فراموش نکنید که در حال سرمایه گذاری برای پیشرفت و رشدتان هستید.

کنفرانس های آموزشی

۱۱- خوش گذراندن

شاید این مورد مهم ترین دلیل نباشد اما نباید هم از لیست جا بیفتد. شرکت در کنفرانس لذت بخش است. هر رویداد زنده ای که در آن می توانید با دیگران ارتباط گیرید لذت بخش است البته برای افراد درون گرا شاید اینطور نباشد!

اگر قصد شبکه سازی دارید تلاش کنید ارتباطات جدیدی ایجاد کنید. می توانید با رفتن به این رویداد های زنده، با نشستن پشت میز پذیرایی کنار افرادی که هنوز نمی شناسید رابطه های فوق العاده ایجاد کنید و حتی دوستان خوبی پیدا کنید. این فرصت ها را از دست ندهید.

نکته های کلیدی

کنفرانس های آموزشی می توانند شبکه سازی بی همتا، یادگیری و سرگرمی، همگی  را با هم برایتان به ارمغان آورد. یک کنفرانس خوب شما را به پیشرفت و به چالش کشیدن خودتان مجبور می کند. اگر شما مدیر هستید این اجازه را به کارکنانتان بدهید که از شرکت خارج شوند و ایمان داشته باشید با توانایی ها، مهارت ها و ایده های نو بازمی گردند چون اینکار نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود.

به نظر شما چه دلایل دیگری برای شرکت در کنفرانس وجود دارد؟ شما چه کنفرانس هایی شرکت کرده اید که تاثیر طولانی مدتی روی شما گذاشته است؟

[site_source_shortcode url=”https://www.takeflyte.com/reasons-to-attend-conferences”]takeflyte[/site_source_shortcode]

حتماً بخوانید :  از جادوی عبارات تاکیدی غافل نشوید!
امتیاز دهید
The following two tabs change content below.
Avatar

فاطمه زبردست

دانش آموخته کارشناسی مدیریت صنعتی هستم. به مطالعه و ترجمه مقالات در حوزه های فروش، بازاریابی و کارآفرینی علاقه مندم و امیدوارم که با تلاش در حوزه های مورد علاقه ام سهم کوچکی در راستای ارتقای دانش خود و اطرافیانم داشته باشم.
لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/BEzpL
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *