کارمندان تعدیل شده

کارمندان تعدیل شده چگونه باید کار جدید پیدا کنند؟

کارمندان تعدیل شده چگونه باید کار جدید پیدا کنند؟ » گاهی باید قبول کنیم که نیروهای خوب هم تعدیل می شوند و چنین کارمندانی باید بتوانند مجددا به بازار کار برگشته و با دنباله روی از استراتژی های مناسب جذب بازار کار شوند. در این مقاله در خصوص کارمندان تعدیل شده که به دنبال کار می گردند و اینکه چطور باید در مصاحبه های کاری شان این موضوع را برای کارفرمای جدید بیان کنند، صحبت می کنیم.

امروزه تعدیل ها جنبه منفی سابق را ندارند و عموم مردم می دانند که در این شرایط اقتصادی شرکت ها ممکن است حتی نیروهای خوب خود را تعدیل کنند. و اینکه صرفا کسی از سازمانی تعدیل شده، نشانه بدی نخواهد بود.

در مصاحبه های استخدامی، صداقت بهترین روش است و بهتر است کارجویان صادقانه این مطلب را به کارفرمای خود اعلام کنند.

در گذشته وقتی فردی در چند سازمان مختلف جا به جا شده بود و تجربه کار در چند سازمان را داشت یک نکته منفی در رزومه محسوب می شد ولی به تدریج چنین مساله ای دیگر نکته منفی نیست چون بسیاری از افراد چنین کاری را به خصوص در سال های ابتدایی کار خود انجام می دهند و برای بسیاری از مدیران چنین مساله ای یک مزیت محسوب شده چون فرد در چند صنعت مختلف کار کرده و در مورد بازارهای مختلف دارای اطلاعات است.

کارمندان باید توجه داشته باشند که خروجشان از سازمان کاملا محترمانه و بدون هیچ گونه دعوا و برخوردی صورت گیرد تا اگر کارفرمای جدید با محل کار قبلی شما تماس گرفت، نکات مثبتی در مورد شما بشنود.

اگر در شرکتی کار می کنید و از آنجا تعدیل شده اید در محیط کار جدید هیچ گاه نباید از محیط قبلی خود بدگویی کنید حتی اگر بدگویی تان صحیح باشد! این یک نکته مهم در مصاحبه شما خواهد بود.

کارمندان تعدیل شده

در شرکت های بزرگ و کشورهای پیشرفته حمایت هایی از کارمندان  تعدیل شده صورت می گیرد. مثلا معرفی کردن به شرکت های دیگر، دادن سبدهای حمایتی و… در کشور ما نیز برخی از سازمان ها دست به چنین فعالیت هایی در راستای مسئولیت اجتماعی شرکتشان زده اند. که باید همه مدیران چنین استراتژی هایی را مدنظر داشته باشند.

کارجویان باید از منابع مختلفی برای کاریابی استفاده کنند. آنها باید موقعیت های شغلی را کشف کرده و خود را به سازمان ها معرفی کنند.

حوزه های فعال برای کاریابی کارمندان تعدیل شده :

  • سایت های کاریابی و پر کردن رزومه به صورت آنلاین
  • انجمن های فارغ التحصیلان دانشگاه ها برای کسانی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند.
  • اتحادیه ها برای مشاغل فنی و عملی
  • سایت های تبلیغاتی که آگهی های مختلف را منتشر می کنند مثل دیوار
  • سایت هایی که فرصت های دورکاری را معرفی می کنند مثل پونیشا
  • شبکه های اجتماعی به خصوص لینکدین که بسیاری از مشاغل تخصصی را می توان در آن جستجو کرد.

نحوه پرزنت به کارفرمایان جدید:

در وهله اول رزومه ای که فرستاده می شود اهمیت دارد. قاعدتا هر فردی که رزومه ارسال کند، دعوت به مصاحبه نمی شود و کارفرمایان بعد از بررسی و فیلتر کردن رزومه ها، کارجویان را دعوت به مصاحبه می کنند.

برای موفقیت در مصاحبه های استخدامی مساله مهم این است که کارجو نشان دهد چه توانمندی هایی داشته و چه تغییراتی در سازمان ایجاد خواهد نمود. کارفرمایان در مصاحبه حضوری سوال می کنند که در مجموعه ما چه کاری میتوانید انجام دهید و پاسخی که شما می دهید اهمیت بیشتری نسبت به مواردی دارد که در گذشته انجام داده اید. در خصوص کارمندان تعدیل شده، همان طور که در بالا گفتیم صداقت داشتن بهترین کار است و لازم است در خصوص سازمان قبلی و تعدیل شدنتان به کارفرمای جدید توضیح دهید.

حتماً بخوانید :  چگونه می‌توانید رهبر یک تیم کارآفرین باشید؟

کارفرمایان توجه کنند که :

مصاحبه ها باید به سمت مصاحبه های برنامه محور پیش رود بر خلاف مصاحبه هایی که در گذشته داشته ایم و باید به سمت بهره وری بیشتر برویم. مثلا در گذشته برای جذب نیروی فروش می پرسیدند اگر با یک مشتری ناراضی مواجه شدید چه برخوردی انجام می دهید؟ اما امروز می پرسند از چه کانال هایی فروش ایجاد می کنی و به چه ارقامی میرسی؟ چنین سوالی نیازمند پاسخ دقیق و حساب شده است. به این صورت فرد نادرست و درست را می توان از هم تشخیص داد. مصاحبه های تک نفره به هیچ وجه توصیه نمی شود و باید حداقل سه نفره باشد و کارجو از زوایای مختلف سنجیده شود.

سخن پایانی : در شرایط حاضر حفظ اتحاد و آرامش شخصی و سازمانمان بسیار مهم و موثر است.

کارمندان تعدیل شده چگونه باید کار جدید پیدا کنند؟
۴.۴ (۸۸%) ۵ رای
The following two tabs change content below.
مهدی سیاح نیا

مهدی سیاح نیا

مدرس و مشاور مدیریت در حوزه بازاریابی و منابع انسانی برای مدیران کسب و کارهای کوچک و متوسط (SME)
لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/7xQEH
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *