چگونه باید به سمت پیشرفت گام برداشت؟

چگونه باید به سمت پیشرفت گام برداشت؟ » در ژاپن واژه ای که به جای پیشرفت دائمی و بی پایان به کار می رود، کایزن (kaizen) است. این تنها فلسفه ای عملی برای تجارت امروزی ژاپن محسوب می شود. آدم  های موفق – چه در تجارت، ورزش و چه در هنر- متهد به پیشرفت مداوم هستند. اگر می خواهید بیشتر موفق شوید، باید یاد بگیرید از خودتان بپرسید :” چگونه می توانم این کار را بهتر انجام دهم؟ چگونه می توانم این کار را به طور مفیدتری انجام دهم؟ ” بهبود برای زنده ماندن امری ضروری است. برای این که پیشرفت کنیم، همان طور که افراد موفق پیشرفت می کنند، مسیری اختصاصی تر به سمت پیشرفت لازم است.

در این مقاله به نکات مهمی در خصوص چگونگی پیشرفت در زندگی کاری و شخصی تان اشاره می کنیم.

۱- با گام های کوچک پیشرفت کنید.

هر وقت مصمم شدید مهارت های خود را بهتر کنید، رفتارتان را تغییر دهید، یا زندگی خانوادگی یا کسب و کارتان را بهتر کنید، با گام های کوچک و کنترل پذیر شروع کنید، تا شانس موفقیت در درازمدت بیشتر شود. انجام دادن کار خیلی زیاد با سرعت بیش از حد نه تنها شما را دستپاچه می کند؛ می تواند تلاش شما رامحکوم به شکست کند. در نتیجه، این باور را تقویت می کند که پیشرفت کردن اگر غیرممکن نباشد، سخت است. وقتی با گام های کوچک دست یافتنی و قابل کنترل شروع کنید، باورتان برای پیشرفت تقویت می شود.

بهانه

۲- مشخص کنید که چه کاری را می خواهید بهتر از گذشته انجام دهید.

در محل کار، ممکن است هدفتان برای شرکت این باشد که کیفیت محصول یا خدمات و یا تبلیغات خود را بهبود بخشید. از لحاظ کار ممکن است مهارت های کامپیوتری، مهارت های فروش، مهارت های مذاکره خود را بهتر کنید. در منزل ممکن است بخواهید مهارت های تربیت فرزندان، مهارت های ارتباطی یا مهارت های آشپزی خود را تقویت کنید.

هدفتان هرچه باشد، مشخص کنید در کجا می خواهید بهتر شوید و برای رسیدن به آن هدف چه گام هایی باید بردارید. هر روز باید از خودتان بپرسید : “امروز چگونه می توانم پیشرفت کنم؟ چگونه می توانم بهتر از پیش عمل کنم؟ در کجا می توانم مهارتی جدید یا صلاحیتی جدید یاد بگیرم؟” اگر این کار را بکنید، پیشرفت را شروع خواهید کرد که موفقیت تان را تضمین می کند.

راه های مختلفی وجود دارد که شما بتوانید موفق شوید و معانی مختلفی برای کلمه موفقیت وجود دارد. در مقاله “۵ ویژگی شخصیتی مثبت برای موفقیت“، از مدیران نواندیش، به ۵  ویژگی مهم شخصیتی برای دستیابی به موفقیت و زندگی بهتر را برایتان آورده ایم.

۳- شما نمی توانید مراحل را جا بیندازید.

یکی از واقعیت های زندگی این است که پیشرفت های عمده زمان می برند؛ در یک شب رخ نمی دهند. ماهر شدن زمان می برد. باید تمرین کنید، باید مهارت های خود را پرورش دهید. دست یافتن به تجربه ای که باعث ایجاد خبرگی می شود، سال ها طول می کشد. هر کتابی که می خوانید، هر کلاسی که می روید، هر تجربه ای که کسب می کنید، نقشی سازنده در زندگی و حرفه تان دارد.

حتماً بخوانید :  11 نقل قول که کمک می کند شادی را بیابید

خود را به واسطه ی آماده نبودن در وقتی که فرصتی بزرگ ظاهر می شود، فریب ندهید. مطمئن شوید که تکلیفتان را انجام و مهارت تان را پرورش داده اید. بازیگران به طور معمول باید زمان زیادی را صرف اماده سازی خود کنند- شرکت در کلاس بازیگری، تئاتر، نقش های جزئی در سینما و تلویزیون، کلاس های بازیگری بیشتر، درس های صداگذاری، آموزش لهجه، آموزش هنرهای رزمی و … تا یک روز نقش رویایی شان را بازی کنند.

بازیکنان بسکتبال موفق یاد می گیرند که با دست مخالفشان توپ را پرتاب کنند. هنرمندان با وسایل مختلف آزمایش می کنند. خلبانان برای هر نوع حالت اضطراری در یک شبیه ساز پرواز تعلیم می بینند. پزشکان شیوه های جدید را یاد می گیرند. همه افراد در فرآیند دائمی و بی پایان پیشرفت درگیر هستند.

با خود عهد ببندید که هر روز به روشی به بهتر و بهتر شدن ادامه دهید. اگر این کار را بکنید، از افزایش احساس عزت نفس و اعتماد به نفس سرشار خواهید شد.

هرگز دست از امیدها و آرزوهای خود برندارید. به موارد زیر توجه کنید:

آدمیرال رابرت هفت بار تلاش کرد به قطب شمال برسد، پیش از این که در آزمون هشتم موفق شود.

ناسا در بیست و هشت اقدام اولش برای پرتاب موشک به فضا، بیست شکست داشت.

و نمونه های بسیار دیگری مانند این ها هستند. پس شما هم نباید از شکست ها نا امید شده و تسلیم شوید و با عزمی راسخ به راهتان ادامه دهید.

jsgdl

۴- سخت گیر باشید.

فهرستی از همه ی کسانی تهیه کنید که به طور منظم با آنها وقت می گذرانید – اعضای خانواده، همکاران، دوستان و… . زمانی که فهرست خود را تکمیل کردید، برگردید و کنار افرادی که منفی و سمی هستند، یک علامت منها و کنار آنهایی که مثبت و روحیه دهنده هستند، یک علامت مثبت بگذارید.

هنگامی که در مورد هر شخص تصمیم می گیرید، ممکن است دریابید که محل کارتان پر از شخصیت های سمی باشد و یا دوستانتان باشند که به هر کاری که انجام می دهید رای منفی می دهند. دیگر با افرادی که کنار اسمشان علامت منفی دارد، وقت نگذرانید. اگر غیر ممکن است، آن گاه مقدار وقتی که با آنها می گذرانید را به شدت کاهش دهید. برای پیشرفت شما باید خودتان را از تاثیر منفی دیگران آزاد کنید.

از این ۴ راهکار در زندگی روزمره خود استفاده کنید تا بتوانید به نتایج مثبتی در رشد و موفقیت خود دست یابید.

چگونه باید به سمت پیشرفت گام برداشت؟
۵ (۱۰۰%) ۱ رای
The following two tabs change content below.
Avatar

فروغ فکری

کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی هستم. همواره به دنبال خواندن، آموختن و آموزش مفاهیم نو و کاربردی به دیگران بوده و به حوزه های مدیریت منابع انسانی، برندینگ و تبلیغات علاقه مندم. امیدوارم با ارائه دانش و تجربه ام بتوانم مخاطبان را به سوی موفقیت در کسب و کارشان سوق داده و نقش موثری در انتقال دانش روز مدیریتی به آنها ایفا نمایم.
لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/pTpGB
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *