مدیر

چگونه از نظر مدیرمان ارزشمندتر شویم؟

چگونه از نظر مدیرمان ارزشمندتر شویم؟ » این یک واقعیت در زندگی حرفه ای است که اگر کسی پشتیبان و همراه شما باشد، مسیر موفقیت شغلی تان هموارتر است. این “فرد” مدیر شماست و دستیابی به حمایت مدیر ارزش این را دارد که هرچه در توان دارید انجام دهید تا در نظر او توانمند به نظر برسید.

در اینجا ۶ ایده و روش برای رسیدن به این مهم گنجانده شده است:

۱- تلاش برای درک و حمایت از اهداف مدیر :

چیزی بیشتر از این طرز فکر که “من به اهداف و تعهدات اهمیت می دهم” سبب حمایت از راه و هدف مورد نظر مدیرتان نمی شود. شاید مجبور شوید که درباره اهداف و آرمان های او کمی واکاوی کنید. اطمینان حاصل کنید که اهداف شما با اهداف وی سازگار است. برای این کار سوالات روشن و واضح بپرسید.

در مقاله “چگونه با مدیری که قبلاً همکارتان بوده رفتار می کنید؟ “به شما می آموزد که چگونه باید با مدیری که قبلاً همکارتان بوده رفتار کنید.

۲ – به میزان مناسب با مدیرتان ارتباط برقرار کنید :

هر مدیر در زمینه ارتباط با کارمندان نظر متفاوتی نسبت به دیگر مدیران دارد. برخی به طور منظم ارتباط داشته و به جزئیات کارها توجه می کنند. برخی دیگر فقط در خصوص مسائل مهم صحبت می کنند. به نشانه های رفتاری آنها ، از جمله علاقه یا بی حوصلگی آنها به موضوعی خاص توجه کنید، و رفتار خود را مطابق با آن تنظیم کنید.

داشتن یک رابطه مثبت، سازنده و سالم با مدیر برای دستیابی به موفقیت حرفه‌ای حیاتی است. داشتن رابطه خوب با او به شما کمک می‌کند تا با اولویت‌های سازمان خود همراه شده، محدودیت‌ها را درک کرده و به منابع مورد نیاز برای انجام کارها دسترسی داشته باشید. در مقاله ” چطور با مدیرمان رابطه موثر و دوستانه ای داشته باشیم؟ ” در خصوص چگونگی رابطه شما با مدیرتان  توضیح می دهد.

۳- به طور ناخواسته مدیرتان را غافلگیر نکنید:

هیچ کس اتفاقات ناگهانی و منفی را دوست ندارد. اگر احساس می کنید قسمتی از کار مشکل دارد، برای اطلاع دادن این موضوع به مدیرتان درنگ نکنید. هشدار پیش از موعد شما، او را قادر می سازد تا مشکل را حل کند یا حداقل برنامه ای برای چگونگی به اشتراک گذاشتن آن با دیگر افراد سازمان مهیا کند.

photo_2017-11-04_10-08-55

۴- همیشه یک برنامه داشته باشید:

مخرب ترین عبارت برای اعتبار شما نزد مدیرتان این است : “به نظر شما من باید چه کار کنم؟” این عبارت را از فهرست واژگان خود حذف کنید و به یاد داشته باشید که با یک برنامه کامل و منسجم وارد اتاق مدیرتان شوید، ترجیحاً با دو گزینه که یکی از آنها در اولویت باشد. همیشه برای حمایت از پیشنهاد خودتان آمادگی داشته باشید و دلایل محکم و قانع کننده ارائه دهید.

۵- ارتباطات مناسبی با سایر افراد سازمان داشته باشید:

چه متوجه شده باشید یا نه، شما یک سفیر برای مدیر تان و منعکس کننده توانایی او برای انتخاب و تربیت منابع انسانی خوب هستید. بنابراین سعی کنید رفتار متناسب با این موضوع داشته باشید. با توجه به اولویت های مدیرتان، با دیگر افراد ارتباط برقرار کنید. همچنین سخت تلاش کنید تا اولویت های دیگر سرپرستان و گروه ها در سازمان را درک کنید.

حتماً بخوانید :  مراحل چرخه فروش از زبان برایان تریسی

۶- نتایج کار خود را به دور از غرور نشان دهید:

متخصصان هوشمند، نتایج موفقیت آمیز کار خود را به دور از غرور نشان می دهند. حتماً این توجه ی ویژه ای را که برای رسیدن به موفقیت های قابل توجه بدست آورده اید را با افرادی که در این راه به شما کمک کرده اند قسمت کرده و گرفتار غرور بیجا نشوید..

هیچ چیزی بیشتر از اثبات استعدادها و موفقیت شما منعکس کننده ی صحت و درستی انتخاب مدیرتان و توانایی وی در ارتقای افراد با استعداد نیست. پس سعی کنید مطابق خواسته های او رفتار کرده و بهترین خود باشید.

[site_source_shortcode url=”https://www.inc.com/jeff-haden/9-signs-an-employee-deserves-a-promotion-which-nev.html?cid=hmmore”]inc[/site_source_shortcode]

امتیاز دهید
The following two tabs change content below.
Avatar

علیرضا وظیفه شناس

کارشناس الکترونیک و علاقه مند به زبان های خارجه و فعال در زمینه ی ترجمه می باشم. از آنجایی که حرفه ی مشاوره و فروش بیمه های عمر رو هم به طور تخصصی دنبال می کنم، به اقتضای آن به بخش ترجمه و نگارش و بررسی مقالات مربوط به فنون ارتقای کسب و کار و فروش هم وارد شدم. امیدوارم که با این کار علاوه بر ارتقای دانش و تجربیات خود سهمی هرچند کوچک در افزایش بازدهی و رونق کسب و کار افراد داشته باشم.
لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/zub5N
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *