فنون مذاکره

چگونه از فنون مذاکره در حل مشکلات استفاده کنیم؟

چگونه از فنون مذاکره در حل مشکلات استفاده کنیم؟ » یکی از عادی ترین راه های برقراری ارتباط استفاده از فنون مذاکره است. اگر با فنون مذاکره به اندازی کافی آشنایی داشته باشیم می توانیم بهترین ارتباطات را با دیگران شکل دهیم و از کنار هم بودن لذت ببریم. دنیای مذاکره بسیار وسیع و گسترده است، یعنی به شکلی است که برای هر نوع ارتباطی و در هر موقعیتی کاربرد و حرفی برای گفتن دارد.

ما حتی زمانی که می خواهیم برویم سوپرمارکت محله و خرید کوچکی انجام دهیم تا زمانی که با همسرمان در مورد مسائل مختلف زندگی صحبت می کنیم و دنبال راه حل هستیم و تا زمانی که مسئولین بلند پایه مملکت در حال چانه زنی با دیگر کشورها هستند در حال مذاکره هستیم.

خیلی ها این سوال را می پرسند که مذاکره چه کاربردهایی دارد؟

راستش را بگویم من هم اوایلش فکر می کردم که فنون مذاکره مختص مقامات سیاسی است. اصلا اینقدر کلمه ی سنگینی بود برام که نمی توانستم به درستی با آن ارتباط برقرار کنم. اما به سرعت برای من لذت بخش شد. چون مطالبی را داشتم یاد می گرفتم که زندگی شغلی و شخصی من را دگرگون کرد. به همین دلیل تصمیم گرفتم که دانسته های خودم را با شما نیز به اشتراک بگذارم.

تصور کنید که شما می خواهید خانه ای را بخرید و تابحال هیچ کتاب مذاکره ای نخوانده اید و در کلاس های آموزش مذاکره شرکت نکرده اید.

ولی در مقابل مشاور املاک اطلاعات خوبی از فنون مذاکره دارد. او یاد گرفته است که روی علاقه مندی شما بیشتر تمرکز کند و مانور دهد، احتمالا شما علاقه پیدا می کنید که خانه را بخرید. تازه این قسمت خوب ماجرا است که او از ترفندهای غیر اخلاقی استفاده نکند. شما که مذاکره نخوانده اید احتمالا با اصل کمیابی آشنایی ندارید و مشاور شما را در تنگنای زمانی که بخشی از ترفند کمیابی است می گذارد.

احتمالا بیشتر ترغیب خواهید شد که خانه را بخرید چون احتمال دارد خانه را از دست بدهید. او که مذاکره بلد است می تواند خانه بفروشد و مبلغ خوبی هم از شما هم دریافت کند و شما که مذاکره بلد نیستید احتمالا به خواسته ی او تن بدهید.

شاید یادتان برود که شما به جز او گزینه های دیگری هم دارید. احتمالا تکنیک های تخفیف گرفتن هم بلد نیستید و نمی توانید آنقدر که باید مبلغ کمتری پرداخت کنید.

در نتیجه شما پول بیشتری را پرداخت می کنید و شخصی که مذاکره بلد است سود بیشتری را می برد. مذاکره به راحتی می تواند میلیون ها تومان برای شما ذخیره کند.

مذاکره کاربردهای متفاوتی دارد از جمله :

۱. زوجینی که فنون مذاکره بلد هستند احتمالا رابطه ی بهتری هم دارند و از پس مسائل ارتباطی که سرچشمه ی بسیاری از مشکلات است به راحتی بر می آیند.

۲. فروشنده ی هایی که مذاکره بلد هستند بهتر و بیشتر می توانند بفروشند. اصول متقاعد سازی را بلد هستند و مشتری ها بیشتر به آنها اعتماد می کنند. چون راه و چاه را بلد هستند. البته به این منظور نیست که تظاهر کنند که آدمی هستند که می شود به آنها اعتماد کرد.

 مذاکره به ما یاد می دهد که آدم درست و سالمی باشیم تا به ما کمک کند زندگی بهتری داشته باشیم.

 در مورد این موضوع به طور مفصل صحبت خواهم کرد.

۳. خریداری که مذاکره بلد هست احتمالا پول کمتری برای اجناس پرداخت می کند یا حداقل می تواند بیشتر به نفع خود کار کند.

۴. مدیری که مذاکره بلد است احتمالا کارمندانی باوفاتر دارد و محیط کاری آنها هیجان انگیزتر و کارا تر است. تنش در بین آنها کمتر است و کارمندان راحت تر با هم تعامل داردند.

حتماً بخوانید :  چگونه در کسب و کار موفق شویم و درآمد بیشتری کسب کنیم؟

۵. کارمند یا شخص جویای کاری که مذاکره بلد است احتمالا پیشنهادهای بهتری را می تواند ازآن خود کند و بهتر می تواند توانایی های خودش را نشان دهد.

برای اغلب ما، کل حقوقی که از یک شرکت دریافت می کنیم برای میزان درآمدی که می توانیم هنگام مذاکره با کارفرمای دیگر از آن برخوردار باشیم الگویی را تنظیم خواهد کرد. طبیعی است که تفاوت درآمد دو نفر ربطی به مهارتها و استعدادهای آن دو ندارد، در حالی که این موضوع به توانایی هر یک از آنها در مذاکره کردن ارتباط دارد.

(کتاب مذاکره هوشمندانه اثر پتریک دولن)

فنون مذاکره

۶. مادری که مذاکره بلد است احتمالا فرزندان او راحت تر به فرمان هایش گوش می دهند و زندگی آرام تری دارد.

۷. کشوری که مذاکره کنندگان قوی تری داشته باشد قطعا می تواند سرنوشت ملت خودش را تغییر دهد و سود بیشتری را عاید کشورش کند.

اما ناگفته نماند که بسیاری گمانه ها و توهمات بد هم در مورد مذاکره وجود دارد که به برخی از آنها اشاره خواهم کرد.

۱. متاسفانه خیلی از افراد فکر می کنند باید انسان بدطینتی باشید تا مذاکره کننده ای قابل بشوید. در واقع افراد به این دلیل بدطینت شده اند که مذاکره کنندگان بدی بوده اند و برای خواسته هایشان وابسته به بی رحمی و رفتارهای غیراخلاقی شده اند.

۲. مذاکره محل دعوا نیست. زمانی ما مجبور به دعوا کردن می شویم که ندانیم چگونه مذاکره کنیم.

۳. مذاکره کننده های حرفه ای به صورت ذاتی مذاکره کننده بوده اند. وقتی از مذاکره کنندگان حرفه ای در ارتباط با مسیری که برای تبدیل شدن به مذاکره کننده ی حرفه ای پیموده اند چه بوده است، اکثرا می گویند که ما در ابتدا نمی دانستیم چگونه مذاکره کنیم و با تمرین و یادگیری به این مهارت دست پیدا کرده ایم.

درخواست کردن در مذاکره

تا یادم نرفته است این مطلب را هم بگویم که بسیاری از افراد هیچگاه درخواست نمی کنند و باید به شما بگویم که درخواست کردن طلا است. خیلی از خواسته های شما تنها با درخواست کردن برطرف خواهند شد.

اگر بلد نباشید درخواست کنید پول زیادی را از دست می دهید.

چند وقت پیش برای وبسایتم که ویدیوها و مقالات آموزشی بسیاری در حیطه مذاکره و ارتباطات در آن قرار داده ام، مشکلی پیش آمده بود. ظاهرا مشکلش جدی بود و خودم نمی توانستم حلش کنم.

وبسایتی را پیدا کردم که بتواند مشکلم را حل کند. مطالعه وبسایتشان را شروع کردم و بسته های فروش آنها برای حل مشکل وبسایتم را پیدا کردم. مبلغ را به آنها پرداخت کردم و بخشی از مشکل حل شد.

اما مسئله به همین سادگی نبود وبسایت دوباره به مشکل برخورد و مجبور شدم بسته ی افزایش امنیت وبسایت را هم از آنها خریداری کنم. اما قبل از اینکه وجه را به صورت آنلاین پرداخت کنم یادم آمد که من می توانم درخواست کنم.

پس به پشتیبانی آنها ایمیل زدم و درخواست تخفیف کردم. فقط یک درخواست ساده باعث شد که ۲۰ درصد تخفیف به جیب بزنم. یک ایمیل برای من زمان زیادی نگرفت. ولی ۱۰۰ ها هزار تومان ارزش داشت.

هنوز فکر می کنم که از مزایای مذاکره به شما کم گفته ام پس بیاید کمی لیست قبلی را طولانی تر کنیم.

کسانی که مذاکره را یاد می گیرند می توانند بر بسیاری از مشکلات به سادگی غلبه کنند و منافع ارزشمندی را بدست بیاورند.

  • آنان می توانند پول به دست آورند و پس انداز کنند.
  • می توانند از هر چه که می خواهند بیشتر به دست آورند و در تمام مراحل زندگی روابط سالم و سازنده ای ایجاد کنند.
  • می توانند بسیاری از سوتفاهم ها، تضادها، مشکلات را برطرف کنند یا حداقل اثر مخرب آن را کاهش دهند.
  • می توانند بهتر از دیگران از کمک افرادی که موثر هستند و می توانند به آنها کمک کنند بهره بگیرند.
  • می توانند نه بگویند و از انجام کارهایی که دوست ندارند جلوگیری کنند.
  • می توانند در قرارداد بستن با اشخاص و سازمان های مختلف حرفه ای تر و موثرتر عمل کنند.
حتماً بخوانید :  8 عادت رهبران بسیار موفق
امتیاز دهید
The following two tabs change content below.
شمس الدین خجسته نیا
همیشه آنچیزی که شایسته ی آن هستید را بدست نمی آورید. آنچیزی را بدست می آورید که در موردش مذاکره کنید. شمس الدین خجسته نیا هستم و با آموزش و مشاوره اصول و فنون مذاکره و مهارتهای ارتباطی کمک می کنم سازمان ها تجارت و بیزنس رو به رشد و افراد زندگی شغلی، شخصی و اجتماعی بهتری داشته باشند.
شمس الدین خجسته نیا

جدیدترین مقالات :شمس الدین خجسته نیا (نمایش همه )

لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/BoDOx
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *