چه عواملی بر چابکی سازمان نقش دارند؟

چه عواملی بر چابکی سازمان نقش دارند؟

چه عواملی بر چابکی سازمان نقش دارند؟» با‌ثبات‌ترین مشخصه‌ای که می‌توان برای دنیای کنونی کسب و کار معرفی نمود، تغییر مداوم شرایط و عدم اطمینان حاکم بر آن است. کوتاه شدن فزاینده دوره‌های تولید، خود گواهی بر این ادعاست. توانایی پاسخ گویی سریع به تغییرات بازار چابکی نامیده می‌شود که در بازار امروز به عنوان عامل اصلی موفقیت و بقای سازمان ها تلقی می‌شود. به منظور همگامی با تغییرات سریع در این بازارهای بسیار رقابتی باید روش‌های سنتی مدیریت را کنار گذاشت. سازمان‌های چابک نه تنها باید پاسخگوی تغییرات موجود باشند بلکه با یک آرایش بندی مناسب باید قادر به کسب مزایای رقابتی نیز باشند. شناسایی عوامل موثر در چابکی می‌تواند سازمان را در قابلیت تغییر، یادگیری و نوآوری و همچنین رسیدن به عملکرد سازمانی مطلوب یاری رساند.

در زیر تعدادی از عوامل رفتاری که مطالب متعددی در خصوص آنها توسط صاحب‌نظران مطرح شده است، خواهد آمد:

۱- فرهنگ سازمانی

لازمه چابکی، داشتن فرهنگ مناسب در شرکت است که تاثیر افراد و اطلاعات بر عملیات سازمان را اهرم سازد.

در این فرهنگ افراد و گروه‌ها باید، برای واکنش به نیازهای فعلی و آتی مشتریان، توانمند و ماهر شوند. لازمه توانمندسازی  افراد و گروه‌ها، تفویض اختیار، اعطای دانش و دسترسی به اطلاعات است.

در این راستا فناوری اینترنت با کنترل محدوده های درون سازمانی و برون سازمانی، ارزش اطلاعات سازمانی را متوازن می‌کند.

آموزش و پرورش در اهرم کردن مهارت‌ها و معلومات افراد، از اهمیت خاصی برخوردار است. فناوری اینترنت می‌تواند فرصت های آموزشی و پرورشی را هم در داخل و هم در میان سازمان‌ها توسعه دهد، زیرا این فناوری هر مانعی مانند هزینه، مسافت، خستگی که عامل دسترسی به آموزش را در گذشته محدود می‌کرد از میان برمی دارد.

۲- کارآفرینی سازمانی

با توجه به تغییرات متلاطم و نیازهای بازار و کسب مزایای رقابتی پایدار همه معتقدند که کارآفرینی مستمر در محصولات، فرایندها و رویه‌های کاری، یک ضرورت رقابتی برای موفقیت است.

برخی سازمان‌ها برای رقابتی شدن بیشتر، کارآفرینی مستمر و کاهش هزینه‌ها، تکنیک چابکی را دنبال می‌کنند.

برای بقا در محیط پویای امروز، سازمان‌ها باید در برابر تغییرات خارجی محیط محکم باشند، آنها محتاج به چابکی هستند و برای نیل به این هدف احتیاج به تولید ایده‌های جدید برای ارائه پاسخ‌هایجدید دارند. این نکته چیزی جز کارآفرینی مستمر با تاکید بر ساختاری پاسخگو، نیروی انسانی تطبیق‌پذیر، سازمانی یادگیرنده و فناوری‌های انعطاف‌پذیر نمی‌باشد.

فقط اعضای سایت می توانند این فایل را مشاهده و دانلود نمایند.

ورود به حساب کاربری / عضویت


لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/uPCSa
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *