تفریح

چرا مغز شما به تفریح نیاز دارد؟

چرا مغز شما به تفریح نیاز دارد؟ » گاهی اوقات ممکن است احساس کنید که نیاز به استراحت دارید و لازم است برای تفریح و استراحت برنامه ریزی کنید. همانطور که بعد از نشستن طولانی بدنتان نیاز به کشش و حرکت دارد، مغز شما هم نیاز به تغییر روند روزمره و همیشگی دارد.

آیا تعادل در زندگی تان را برقرار کرده اید؟ بسیاری از ما مرخصی ها را برای پایان سال ذخیره می کنیم و به این فکر نمی کنیم که در اثر کار مداوم چقدر ذهنمان خسته شده و کارایی اش را از دست می دهد. صرف نظر از اینکه شما احساس بهتر و شادتری پیدا می کنید، تعطیلات دارای مزایای قابل توجهی برای سلامتی و بهره وری شماست.

همه ما صبح های بعد از تعطیلات احساس سرزندگی بیشتری داریم. در واقع مغز ما گاهی نیاز به شارژ مجدد دارد و بعد از یک استراحت کوتاه انرژی زیادی بدست می آوریم. در مقاله حاضر به ۱۰ دلیلی می پردازیم که نشان می دهد چرا باید به تعطیلات بروید و استراحت کنید.

۱-قدرت مغز شما بالا می رود.

بر اساس آزمایشات دانشکده پزشکی هاروارد وقتی مغز در حالت آرامش قرار می گیرد، مهارت های جدیدی که فرا گرفته را راحت تر ذخیره کرده و دانش و قدرت اش افزایش می یابد.

تفریح

۲- مغز مجدداً شارژ می شود.

متاسفانه ما دسترسی به منبعی از انرژی ندایم که بتوانیم، مغز را شارژ کنیم اما استراحت و استفاده از تعطیلات تنها راهی است که عملکرد مغز را به حالت اول برگردانده و آن را دوباره فعال می کند. (دانشکده کالیفرنیا)

تفریح

۳- مشکلات را حل می کند.

بر اساس تحقیقات محققان دانشگاه هلند، وقتی نمی توانیم یک کار را به درستی انجام دهیم به این علت است که مغز از دانش قبلی و ایده های همیشگی استفاده می کند. با خارج شدن از وضعیت روتین، ایده ها و راه حل های جدیدی را به مغز انتقال داده و عملکرد آن را بهبود می دهد.

03

۴- به مدت طولانی تری عمر می کنید.

بر اساس آزمایشات پزشکی، کارمندانی که از مرخصی هایشان به صورت متعادل استفاده می کنند، به میزان ۲۱ درصد خطر بیماری در آنها کاهش می یابد.

04

۵- قلب تان قوی تر می شود.

مردانی که به مدت چندین سال تعطیلاتشان را به تعویق می اندازند، به میزان ۳۰ درصد خطر حمله قلبی در آنها افزایش می یابد.

تفریح

۶- از بیماری جلوگیری می کند.

  به مدت طولانی در معرض استرس قرار گرفتن بدون استراحت، می تواند به قلب شما آسیب بزند. کارمندانی که ساعت های طولانی کار می کنند، خطر بیماری های قلبی  به میزان ۴۰ درصد در آنها افزایش می یابد.

۷- کیفیت انجام کار بالا می رود.

کار کردن در ساعت های طولانی اثر مضری بر عملکرد فرد گذاشته و باعث کاهش کیفیت کار خواهد شد. که این مشکل هم با استفاده از استراحت به موقع رفع می شود.

تفریح

۸- موجب افزایش خلاقیت می شود.

 تحقیقات نشان می دهند که سفر به مناطق جدید با فرهنگی متفاوت، خلاقیت را در شما ایجاد نموده و کمک می کند تا ایده های جدیدی در کسب و کارتان ارائه دهید.

تفریح

۹- افسردگی رااز بین می برد.

استراحت های منظم خطر ابتلا به افسردگی را کاهش داده و وضعیت روحی مناسب تری را تجربه خواهد کرد.

08

۱۰- انگیزه ایجاد می کند.

استراحت کردن و تفریح حتی به مدت یک روز، باعث می شود که دیدگاه بهتری نسبت به زندگی داشته باشید و برای دستیابی به اهدافتان مصمم تر شوید.

تفریح

چه دو روز به مرخصی بروید و چه دوهفته، این کار تاثیر مثبتی در شما خواهد داشت. به چه دلایل دیگری نیاز دارید تا کمی استراحت کنید؟

[site_source_shortcode url=”http://www.dailyinfographic.com/12-reasons-your-brain-needs-vacations”]dailyinfographic[/site_source_shortcode]

امتیاز دهید
The following two tabs change content below.
Avatar

فروغ فکری

کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی هستم. همواره به دنبال خواندن، آموختن و آموزش مفاهیم نو و کاربردی به دیگران بوده و به حوزه های مدیریت منابع انسانی، برندینگ و تبلیغات علاقه مندم. امیدوارم با ارائه دانش و تجربه ام بتوانم مخاطبان را به سوی موفقیت در کسب و کارشان سوق داده و نقش موثری در انتقال دانش روز مدیریتی به آنها ایفا نمایم.
حتماً بخوانید :  سه گام برای اجتناب از تله های موفقیت
لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/H2ynp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *