مشاور کسب و کار

چرا به مشاور کسب و کار نیاز داریم؟

چرا به مشاور کسب و کار  نیاز داریم؟ » مشاوران صاحب دارایی  ارزشمندی هستند که بسیاری از مدیران تازه کار آن را ندارند و آن تجربه است! بر اساس آمارها سالانه ۵۸۷۰۰۰ کسب و کار جدید در آمریکا ایجاد می شوند و تنها نیمی از آنها بعد از ۵ سال به کار خود ادامه می دهند! و فقط یک سوم از آنها بعد از ۱۰ سال زنده می مانند. اما راه هایی برای افزایش شانس بقا وجود دارد. کار کردن با یک مشاور و متخصص در حوزه کسب وکار به موفقیت مدیران کمک شایانی خواهد کرد.

در این مقاله به ۵ دلیل اصلی استفاده از مشاور کسب و کار پرداخته ایم:

۱-به کمک مشاوران، آمارهای رایج را تغییر می دهید.

میزان بقای کسب و کارهای جدید به شدت کارآفرینان را می ترساند، اما با داشتن یک مشاور در کنار خود این آمار و ارقام می تواند تغییر کند. بر اساس آمار ups store 70 درصد از کسب و کارهای دارای مشاور، بیش از ۵ سال زنده می مانند.

صاحبان کسب و کارهای کوچک اغلب اوقات  تجربه کافی  را در اختیار نداشته و کسب تجربه برای داشتن شرکتی موفق، نیازمند زمان و پول زیادی است. مشاور این امکان را می دهد که از تجربه او برای رشد کسب و کارتان استفاده کنید.
در مقاله “مشاوره مدیریت چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟” به معرفی دو نوع نگرش کلی در مورد مشاوره مدیریت می‌پردازیم.

طبق نظرسنجی مجله کسب و کار هاروارد روی ۴۵ مدیر اجرایی که با مشاور ارتباط داشتند نتایج زیر بدست آمد :

 ۸۴% از آنها گفتند که از اشتباهات هزینه بر اجتناب کرده و به سرعت در کارهایشان  مهارت یافته اند.

۶۹% با کمک مشاوران توانستند تصمیم های بهتری بگیرند.

%۷۱ درصد از آنها عملکرد شرکتشان بهبود یافت.

در ویدئوی زیر آقای علی معبودی، به این موضوع می پردازند که مربیگری چه کمکی به سازمانمان می کند؟

۲- دریافت حمایت و انگیزه از مشاور بسیار ارزشمند است.

این مورد شاید مهم ترین دلیل وجود مشاور یاشد، راه اندازی یک کسب و کار کوچک یا متوسط به این معنی است که شما رئیسی ندارید که به شما انگیزه دهد و همه می دانیم این مورد چقدر در موفقیت ما مهم و حیاتی است! یک مشاور همیشه می تواند این خلا را پر کرده، به شما انگیزه دهد و شما  را تشویق کند. مشاور همراه روزهای سخت شماست و با تکیه بر او راحت تر می توانید موانع و سختی ها را پشت سر بگذارید.

ALIMABOUDI

۳- مشاوران کسب و کارهای کوچک و متوسط فعال بودن را از  کارآفرین ها می خواهند.

مشاور می تواند وظایف مهم را تعریف نموده و اهداف کسب و کارتان را مشخص کند و از همه مهم تر این که به شرکتتان کمک کند تا نسبت به انجام وظایف فعال  باشید تا به اهداف دست یابید. فعال بودن نه تنها شرکت را به سمت موفقیت سوق می دهد بلکه اعتماد به نفس شما را نیز بالا می برد.

“مشاوره یک جاده دو طرفه است. داشتن جلسات منظم با مشاورتان تنها راهی است که به کسب و کارتان کمک می کند.”

۴- کار کردن با یک مشاور شبکه کاری شما را گسترش می دهد.

وقتی با مشاور همکاری می کنید، دسترسی بیشتری به مشتریان بالقوه و نیروی کار  دارید. یک مشاور شبکه ای از افراد ارزشمند را در اختیار دارد که شما هم می توانید از آنها استفاده کنید. اگر مشکل خاصی در کسب و کارتان دارید مشاور تنها کسی است که می تواند با توجه به دانش و تخصص اش به شما کمک نموده و اگر نیازمند استخدام پرسنل جدیدی هستید او می تواند فرد مناسب شما را پیدا کند.

ارتباط با مشاوری مناسب گامی کلیدی در برنامه کسب و کارتان بوده و اوست که می تواند به شما در شرایط سخت در تصمیم گیری کمک کند.

[site_source_shortcode url=”https://www.entrepreneur.com/article/318024″]entrepreneur[/site_source_shortcode]

[boc_message type=”e.g. information, success, attention, warning_msg”]

جهت ارتباط با مشاوران ما می توانید با شماره ۳۴۹۳۴-۰۱۳ تماس گرفته و یا از طریق صفحه مشاوره مدیران نواندیش با ما در ارتباط باشید.

[/boc_message]
The following two tabs change content below.
Avatar

فروغ فکری

کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی هستم. همواره به دنبال خواندن، آموختن و آموزش مفاهیم نو و کاربردی به دیگران بوده و به حوزه های مدیریت منابع انسانی، برندینگ و تبلیغات علاقه مندم. امیدوارم با ارائه دانش و تجربه ام بتوانم مخاطبان را به سوی موفقیت در کسب و کارشان سوق داده و نقش موثری در انتقال دانش روز مدیریتی به آنها ایفا نمایم.
لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/1b6UU
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *