چرا استخدام خانواده و دوستان ایده خوبی نیست؟

چرا استخدام خانواده و دوستان ایده خوبی نیست؟

چرا استخدام خانواده و دوستان ایده خوبی نیست؟» استخدام یک دوست یا عضو خانواده وقتی که شما در حال افتتاح شرکت خود هستید وسوسه برانگیز است. شما به آن‌ها کمک می‌کنید که شاغل شوند و با کسانی همکاری می‌کنید که از قبل آن‌ها را به خوبی می‌شناسید، بنابراین این یک رابطه‌ی برد- برد محسوب می‌شود . اما معمولا اینطور نیست! در این مقاله به سه مطلب اشاره می کنیم که هنگام استخدام دوستان و یا خویشاوندان رخ می دهد. استخدام دوستان یا افراد خانواده‌ی خود برای این که به شما کمک کنند تا تجارت کوچک تان را راه بیاندازید می‌تواند یک موضوع خوب باشد . به ویژه اگر آن‌ها واقعا علاقه مند باشند به شما کمک کنند تا تجارت خود را به مرحله‌ی اجرا درآورید. وقتی که شما هنوز به سودآوری نرسیده اید آنها حاضرند بدون حقوق و یا با دستمزد کم برای شما کار کنند.

اما همه می‌دانیم که این وضعیت برای همیشه نمی تواند ادامه پیدا کند. یا شرکت شما به دلیل آن‌که درآمد کافی ندارد تا به کارمندان پرداخت کند با شکست مواجه می‌شود، یا وقتی که شرکت شروع به سوددهی می‌نماید لازم است که به آنها دستمزد بیشتری داده شود. در هر دو صورت اوضاع باید تغییر کند.

اما در بلند مدت، آیا مناسب است که دوستان و اعضای خانواده‌ی خود را استخدام کنید؟

سه دلیل عمده این است که آنها اغلب…

انتظار آزادی بیشتری دارند.

وقتی که شما دوستان یا اعضای خانواده‌تان را استخدام می‌کنید شاید بعضی اوقات آنها انتظار آزادی‌های شغلی و شخصی داشته باشند که در روابط معمولی بین کارمند- رئیس این انتظارات را ندارند.
مرخصی، ضرب الاجل‌های از دست رفته، تاخیر، زودتر به خانه رفتن یا حتی یک سطح اختیار بالاتر و تصمیم گیری فراتر از آن چه مقام و رتبه‌ی آن‌ها به صورت نرمال به آن‌ها اجازه می‌دهد، تنها چند مورد از این انتظارات بالقوه هستند که به ذهن می‌رسند.

حتماً بخوانید :  عوامل خروج منابع انسانی از کسب و کار

البته نمی‌گوییم که این اتفاق همیشه رخ می دهد، اما احتمال بیشتری وجود دارد که این اتفاق بیافتد.

مراقب باشید، این می‌تواند یک افت باشد و می‌تواند منجر به هرج و مرج در داخل سازمان بشود.

[restrict]

ورودی ناخواسته‌ای را ارائه می دهند.

شما رئیس هستید و این مسئله که تجارت شما چطور به پیش ‌رود دست خودتان است.
دوستان و اعضای خانوادتان که برای شما کار می‌کنند ممکن است نصحیت‌های ناخواسته‌ای را پیشنهاد کنند که نا دیده گرفتن آن‌ها می‌تواند سخت باشد و مخالفت با آن‌ها سخت‌تر است. فقط به خاطر اینکه آن‌ها دوستان و اعضای خانواده‌تان هستند به این معنا نیست که شما باید به نصیحت آن‌ها گوش کنید یا به آن اعتنا نمایید، اما ساکت کردن آن‌ها بدون ترس از رنجاندن‌شان سخت می‌شود.

اگر آن‌ها فقط کارمندان تان بودند و شما آن‌ها را نمی‌شناختید این موضوع را تحمل می‌کردید؟ نه،بنابراین امکان دارد شما خود را مجبور کنید که آن‌ها را همانند کارمندان دیگر تلقی نمایید و این کار بسیار سخت است. اگر نمی‌توانید، آن وقت امکان دارد نیاز باشد به بخش کاری رابطه‌ی خودتان خاتمه دهید.

 چرا استخدام خانواده و دوستان ایده خوبی نیست؟

ممکن است آن‌ها به تعهدات به صورت واقعی نگاه نکنند.

خیلی اوقات امکان دارد خانواده و دوستان به توافق‌ها ،تعهدات، و مهلت ها به طور قطعی نگاه نکنند. آن‌ها اغلب این موارد را بیشتر به عنوان پیشنهادات در نظر می‌گیرند. نتیجه‌ی نهایی چه خواهد شد؟ اگر شما در مورد کارهای مهم به آن‌ها اعتماد کرده باشید هزینه هایی برای ارباب رجوع تان دارد.

این موضوع را همانند فرزند نوجوانتان در نظر بگیرید که چراغ اتاق را روشن می‌گذارد، یا وقتی در راهرو با چمدان بزرگی قدم می زند مراقب نیست که به دیوار اصابت نکند چرا؟ چون آن جا را خانه‌ی خودش نمی داند. قبض ها را پرداخت نمی‌کند و در بیش تر موارد ، نقش زیادی در خانه ندارد . خانه و هزینه‌های مربوط به آن اغلب برای یک نوجوان همان مفهومی را که برای والدینش دارد را نخواهد داشت.
کارمندان واقعی به غیر از افراد خانواده و دوستان، شما را به عنوان یک قدرت مدیریتی می‌بینند. فارغ از آن که چقدر سخت تلاش می کنید تا آن ها را قانع کنید ، دوستان و افراد خانواده تان اغلب شما را اول به عنوان دوست خود می بینند نه یک قدرت مدیریتی!

حتماً بخوانید :  آموزش زبان تجاری (درس سی ام)

خلاصه:

کار کردن با افرادی که از لحاظ شخصی به شما نزدیک هستند می تواند سخت باشد.
به ویژه اگرآن‌ها به شما کمک کرده باشند از گرفتاری در بیایید و اکنون شما یک رفتار زیان بار را مشاهده می کنید که بر تجارت‌تان اثر می‌گذارد اما اگر بخواهید شرکت خود را حفظ کنید، و مشتریان تان را حفظ کنید، باید یک اقدام جدی را انجام دهید .

[site_source_shortcode url=”www.businessknowhow.com”]businessknowhow[/site_source_shortcode]

[/restrict]

امتیاز دهید
لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/bxaIv
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *