چرا استخدام خانواده و دوستان ایده خوبی نیست؟

چرا استخدام خانواده و دوستان ایده خوبی نیست؟

چرا استخدام خانواده و دوستان ایده خوبی نیست؟» استخدام یک دوست یا عضو خانواده وقتی که شما در حال افتتاح شرکت خود هستید وسوسه برانگیز است. شما به آن‌ها کمک می‌کنید که شاغل شوند و با کسانی همکاری می‌کنید که از قبل آن‌ها را به خوبی می‌شناسید، بنابراین این یک رابطه‌ی برد- برد محسوب می‌شود . اما معمولا اینطور نیست! در این مقاله به سه مطلب اشاره می کنیم که هنگام استخدام دوستان و یا خویشاوندان رخ می دهد. استخدام دوستان یا افراد خانواده‌ی خود برای این که به شما کمک کنند تا تجارت کوچک تان را راه بیاندازید می‌تواند یک موضوع خوب باشد . به ویژه اگر آن‌ها واقعا علاقه مند باشند به شما کمک کنند تا تجارت خود را به مرحله‌ی اجرا درآورید. وقتی که شما هنوز به سودآوری نرسیده اید آنها حاضرند بدون حقوق و یا با دستمزد کم برای شما کار کنند.

اما همه می‌دانیم که این وضعیت برای همیشه نمی تواند ادامه پیدا کند. یا شرکت شما به دلیل آن‌که درآمد کافی ندارد تا به کارمندان پرداخت کند با شکست مواجه می‌شود، یا وقتی که شرکت شروع به سوددهی می‌نماید لازم است که به آنها دستمزد بیشتری داده شود. در هر دو صورت اوضاع باید تغییر کند.

اما در بلند مدت، آیا مناسب است که دوستان و اعضای خانواده‌ی خود را استخدام کنید؟

سه دلیل عمده این است که آنها اغلب…

انتظار آزادی بیشتری دارند.

وقتی که شما دوستان یا اعضای خانواده‌تان را استخدام می‌کنید شاید بعضی اوقات آنها انتظار آزادی‌های شغلی و شخصی داشته باشند که در روابط معمولی بین کارمند- رئیس این انتظارات را ندارند.
مرخصی، ضرب الاجل‌های از دست رفته، تاخیر، زودتر به خانه رفتن یا حتی یک سطح اختیار بالاتر و تصمیم گیری فراتر از آن چه مقام و رتبه‌ی آن‌ها به صورت نرمال به آن‌ها اجازه می‌دهد، تنها چند مورد از این انتظارات بالقوه هستند که به ذهن می‌رسند.

البته نمی‌گوییم که این اتفاق همیشه رخ می دهد، اما احتمال بیشتری وجود دارد که این اتفاق بیافتد.

مراقب باشید، این می‌تواند یک افت باشد و می‌تواند منجر به هرج و مرج در داخل سازمان بشود.

فقط اعضای سایت می توانند این فایل را مشاهده و دانلود نمایند.

ورود به حساب کاربری / عضویت

امتیاز دهید
لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/bxaIv
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *