چرا باید زبان انگلیسی تجاری را یاد بگیریم؟

چرا باید زبان انگلیسی تجاری را یاد بگیریم؟

چرا باید زبان انگلیسی تجاری را یاد بگیریم؟» تا به حال شده در جلساتی شرکت کنید که از اصطلاحات رایج در زمینه شغلی تان استفاده شود و شما در مورد آنها اطلاعاتی نداشته باشید؟ تا به حال شده در حال خواندن گزارش یا مقاله ای در وبسایتی با کلماتی نا آشنا مواجه شوید و به توضیح کاملی درباره آن نرسید؟ شاید جویای کار باشید و در مصاحبه های شغلی متوجه شوید که یادگیری زبان تخصصی رشته تان یکی از پارامترهای تاثیرگذار در استخدام شماست.

آیا هیچ فکر کرده‌اید که دسترسی به اطلاعاتی که دیگران از آن بی‌بهره‌اند، چقدر می‌تواند جالب باشد؟ یا صحبت کردن با افراد جالبی که دیگران نمی‌توانند با آنها ارتباط برقرار کنند؟ یا تحت تأثیر قرار دادن دوستان و همکارانتان در زمان صحبت و یا پشت سر گذاشتن دیگران با پیشرفت های زیادی که در شغل‌تان دارید. بدون شک یادگیری زبان انگلیسی می تواند گامی مهم در ارتقاء کیفیت زندگی شغلی شما باشد.

چرا باید زبان انگلیسی تجاری را یاد بگیریم؟

یادگیری زبان انگلیسی در پیشرفتهای شغلی ما چه نقشی دارد؟

دانستن انگلیسی به شما اجازه می‌دهد که:

۱- دانش فنی خود را افزایش دهید. انگلیسی زبان فن‌آوری است. اگر می‌خواهید درباره اخبار و دانش روز مطالعه کنید، احتمالاً مجبور خواهید شد از منابع انگلیسی استفاده کنید.

۲- یک تاجر بین‌المللی باشید. ایـن بسیار واضح اسـت، تجـارت بین‌المللی تنها بـا زبان انگلیسی میسر می‌شود. یادتان باشد که در دهکده جهانی به سر می‌برید. بنابراین اگر می‌خواهید نقشی ایفا کنید، باید انگلیسی بلد باشید – تا بتوانید با تجار دیگر ارتباط داشته باشید، در کنفرانس‌ها و همایش‌ها شرکت کنید، روزنامه‌ها و مجلات تجاری بخوانید و….

۳- دانشجو و محقق بهتری باشید. می‌توانید با دانشمندان کشورهای دیگر مکاتبه کرده و در همایشهای بین‌المللی شرکت کنید تا با مطالعه مجلات و کتب، از یافته‌های جدید علمی با خبر شوید.

۴- عبارت «مسلط به زبان انگلیسی» را در رزومه خود درج کنید. بدین ترتیب شانس خود را برای بدست آوردن شغل بهتر و کسب درآمد بیشتر، افزایش ‌دهید.

[boc_message type=”success]

اگر خواهان شغل خوبی در زمینه‌های تجاری یا علمی هستید، از پشت میز کارتان بلند شوید و همین حالا به فراگیری انگلیسی مشغول شوید!

[/boc_message]

همه ما در زمان هایی به خاطر عدم آشنایی کافی با مشکلاتی رو به رو شده ایم و به دنبال راه حل گشته ایم. به همین خاطر تصمیم گرفتیم بخش جدیدی با عنوان “آموزش زبان تجاری” در وب سایت مدیر نو راه اندازی کنیم. این بخش در فاز اول به معرفی لغات و واژه های پرکاربرد می پردازد و روزهای جمعه هر هفته منتشر می شود.

جلسه اول آموزش زبان تجاری

The following two tabs change content below.
Avatar

فروغ فکری

کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی هستم. همواره به دنبال خواندن، آموختن و آموزش مفاهیم نو و کاربردی به دیگران بوده و به حوزه های مدیریت منابع انسانی، برندینگ و تبلیغات علاقه مندم. امیدوارم با ارائه دانش و تجربه ام بتوانم مخاطبان را به سوی موفقیت در کسب و کارشان سوق داده و نقش موثری در انتقال دانش روز مدیریتی به آنها ایفا نمایم.
لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/zLqVf
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *