کسب و کار جدید

۳ گام نهایی در راه اندازی کسب و کار جدید

۳ گام نهایی در راه اندازی کسب و کار جدید » شروع یک کسب و کار جدید علیرغم استرس زا بودن، گام مهمی در جهت دهی به کار و زندگی شخصی شماست. راه اندازی یک کسب و کار جدید، نیازمند زمان و تمرکز زیادی بوده و باید بخواهید تا زمان به نتیجه رسیدن، با آن زندگی کنید. ایده های مختلفی برای چگونگی شروع یک کسب و کار جدید وجود دارد. در مقاله قبلی به ۴ گام اولیه در راه اندازی یک کسب و کار جدید اشاره نمودیم و در این مقاله به توضیح ۳ گام نهایی خواهیم پرداخت.

بخش۵: زیرساخت کسب و کار جدید را ایجاد کنید.

۱- یک شرکت فراهم کنید. شما به فضایی احتیاج دارید که در آن کسب و کار خود را راه بیاندازید. اگر فضای کار کوچک پاسخگوی نیازتان است و به کارمند نیاز ندارید می توانید از خانه خود به عنوان محل کارتان استفاده نمایید و یا می توانید مکانی انتخاب کرده که انبار و یا کلاس آموزشی داشته باشد. به جای استفاده از آدرس مکان های خوب و عالی، در مجاورت خود جایی کم هزینه اجاره کرده و یا از شرکت های شتاب دهنده بهره ببرید. برخی از دانشگاه ها براساس یک ایده ی علمی نواورانه فضایی با هزینه کم در اختیار سرمایه گذاران کسب و کارهای جدید قرار می دهند. انتخاب محل کار به چیستی و وسعت کسب و کار شما بستگی دارد. مطمئن گردید فضای مورد استفاده با توجه به نیت استفاده شما از آن و بودجه مورد نظر، قانونی و متناسب می باشد.

۲- خرید تجهیزات. تمام چیزهایی که برای شروع کار نیاز دارید را بخرید. این می تواند شامل تجهیزات مکانیکی، کامپیوتر، تلفن یا تجهیزات صنعتی باشد. تمام این ها به کاری که می کنید بستگی دارد. سعی کنید از شرکت های تامین کننده، خرید خود را انجام دهید زیرا تخفیف های قابل توجهی خواهند داشت. اگر سرمایه شما کم باشد، اجاره کردن گزینه ای است که از طریق آن بودجه خود را بلوکه نکرده اید.

۳- سیستم گزارش گیری تهیه کنید. شما به سیستمی برای گزارش گیری نیاز دارید تا کمک کند تجارت شما موثرتر و روان تر حرکت کند. از انجام کارهای مالیاتی گرفته، درک این موضوع که چرا ۲۰۰هزارتومان کسری بودجه دارید، و یا جستجوی سوابق برای بررسی فیش پرداخت شده توسط آقای x ، نیاز به گزارشات دقیق و واضح دارند.

بخش ۶: یک پایگاه مشتری ایجاد کنید.

۱- از بازاریابی و روابط عمومی استفاده کنید. ممکن است بخواهید به مشتریان بالقوه به گونه ای نزدیک شوید که در آنها حس تمایل به استفاده از کسب و کارتان را ایجاد نمایید. این کار خصوصاً قبل از ایجاد پایگاه مشتری و در اولین حرکت شما اهمیت پیدا می کند.

به گونه ای تبلیغ کنید که توجه مشتری را جلب کرده و در تصوراتشان نقش بندد. نسبت به مشتریانی که می خواهید در کسب و کار خود داشته باشید، خلاق باشید.

نمونه هایی رایگان از کاری که برای مشتریان انجام می دهید ارائه کرده تا افراد نسبت به آن، چیزهای خوبی درمورد شما بگویند. گفته های کلامی (برای مثال در روابط عمومی) بهترین روش جذب مشتری جدید می باشد. اگر بازخوردها و نظرات ناخوشایندی نسبت به خود دریافت کردید بگونه ای مثبت پاسخ داده و مشکل مشتری را حل کنید. اگر بخواهید مشکلات را حل نمایید کمتر مورد قضاوت واقع می شوید.

بر طبق گزارش سایت Gallup، تنها ۲۹% از مشتریان کسب و کارهای B2B با شرکت هایی که با آنها در حال داد و ستد اند، تعامل موثری دارند. اگر دقیق تر بگوییم ۷۱% از مشتریان، احتمالاً تعهدی به همراهی با شما نداشته و یا حتی بدتر از آن، فعالانه به دنبال کسب و کارهای جایگزینِ شما هستند. در مقاله “چهار روش ارتباط با مشتری در کسب و کار B2B ” از مدیرنو، ۴ روش مهم در ارتباط با مشتری مورد توجه قرار گرفته است.

۲- کمی از شبکه های قدیمی استفاده کنید. به همایش ها، مراسم خیرخواهانه، جلساتی یا کسب و کارهای مرتبط و هرجای دیگری که مشتریان احتمالاً در آن متمرکز هستند، بروید. به بیانی دیگر: بیرون بروید در فضای عمومی قرار گیرید و با افراد تعامل کنید. همچنین می توانید از ارتباطات دوستان خود برای رسیدن به مشتریانی استفاده نمایید که ممکن است به شما کمک کنند. این گونه تعاملات برای شروع کسب و کار بسیار مناسب اند. بهرحال نباید فضای خود را محدود نمایید.

۳- مهارت عالی در بخش خدمات مشتری داشته باشید. در تعامل با مشتری عالی باشید. نسبت به موضوعاتی که مشتریان در مورد آن صحبت می کنند مطالعه کنید. ببینید چگونه می توانید نیازهایی از مشتریان را برطرف کنید که خودشان نسبت به آن آگاه نبودند. ببینید چگونه می توانید افراد را شاد نمایید. ممکن است همیشه حق با مشتری نباشد اما باید قادر باشید به گونه ای عمل کنید که مشتریان فکر کنند حق با آنهاست.

۴- یک وب سایت داشته باشید. دنیا آنلاین شده است. هر کسب و کاری که بخواهد در ۱۰ سال آینده زنده بماند باید یک وب سایت داشته باشد. افراد با استفاده از سایت با شما ارتباط برقرار کرده، آدرس شما را متوجه شده، در مورد ساعات کاری شما مطلع گشته، از شما سوال پرسیده، پیشنهاد داده و یا حتی ممکن است محصول یا خدمت شما را بخرند. با داشتن یک وب سایت و خدماتی که بروی اینترنت در دسترس باشد، شما قادر خواهید بود حوزه خدمات دهی خود را در منطقه خود و یا حتی در دنیا توسعه دهید.

بخش ۷: پرداخت

۱- الزامات پرداخت.یک بازه زمانی مخصوص برای پرداخت ها در نظر بگیرید. در کوتاه ترین زمان ممکن فاکتور بدهید. اگر شخصی در پرداخت بدقولی کرد با او صحبت کنید. اگر از این مسائل چشم پوشی کرده و امیدوار باشید که حل خواهد شد، ناگهان خود را در موقعیتی می بینید که کسب و کارتان دچار بحران شده و به طور رایگان فعالیت می کنید.

۲- کارت های اعتباری را بپذیرید. کسانی هستند که همیشه تنها از کارت اعتباری و یا فقط پول نقد برای خرید محصول یا خدمت استفاده می کنند. حتماً کارت خوان داشته باشید، اگر بتوانید انواع کارت ها را بپذیرید، کسب و کارتان را راحت تر کرده اید.

۳- یک سیستم آنلاین ایجاد کنید. اگر می خواهید محصولات خود را به صورت آنلاین بفروشید باید از یک سیستم پرداخت استفاده نمایید. جستجو کنید و ببینید چه روشی برای شما بهتر است. اطمینان دهید از هر سیستمی که استفاده می کنید امن است. قطعا مایل نیستید اطلاعات شما یا مشتریانتان هک شده و یا کسی از آنها استفاده کند.

هفت قسمتی که در این مقاله و مقاله قبلی اشاره شد از موارد حیاتی برای شروع یک کسب و کار جدید بوده و به شما کمک می کنند تا به صورت هدفمند کسب و کارتان را راه اندازی و اداره کنید.

 

 [site_source_shortcode url=”http://www.wikihow.com/Start-Your-Own-Business”]wikihow[/site_source_shortcode]

The following two tabs change content below.
Avatar

فرنوش بدیعی

من فارغ التحصیل مدیریت اجرایی هستم و معتقدم نویسندگی و ترجمه از راه هایی که می تونیم با استفاده از اون دانشمون را بالا ببریم و این دانش رو به دیگران هم منتقل کنیم. اولین ترجمه ام مربوط میشه به دوران تحصیلم در دانشگاه و از اون زمان به این کار علاقه پیدا کردم. بیشتر به حوزه هایی علاقه دارم که به کار و تحصیلاتم مرتبط باشه مثلا موضوعات منابع انسانی و ارتباط با مشتری. امیدوارم مقاله هام برای شما مفید و موثر باشند.
لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/prdbI
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *