چرخه فروش

مراحل چرخه فروش از زبان برایان تریسی

یک راه میانبر برای موفقیت در زندگی یا در هر صنعت، پیروی از افراد پیشرو در آن عرصه می باشد. این موضوع در مبحث فروش اهمیت بیشتری دارد. پیشنهاد می شود ۷ مرحله پیش رو در تمامی چرخه های فروش گنجانده شوند.

قدم ۱ : بررسی و واکاوی

بررسی اولیه و وجود یک چشم انداز مناسب شک و تردید را از مسیر پیش روی شما دور می کند. راه های زیادی برای کشف مسیرهای جدید و ایجاد چشم اندازهای مناسب وجود دارد.
به عنوان مثال بعضی از فروشندگان و صاحبان کسب و کار بر تماس تلفنی، و بعضی دیگر از آنها بر کمپین های فروش و یا ایمیل تکیه می کنند.
مهم نیست که این قدم را چگونه برمی دارید، چقدر این مرحله را دوست دارید یا از آن متنفر هستید؛ تمامی چرخه های فروش از همین نقطه شروع می شوند.

قدم ۲: یک رابطه ی متقابل و دوستانه ایجاد کنید :

اگر مردم به شما اعتماد کنند، راهی برای خرید و یا تعامل با شما پیدا خواهند کرد و اگی این اعتماد ایجاد نشود، دلیلی برای خرید از شما نخواهند داشت. پس از مشخص شدن چشم اندازها بر روی ایجاد اعتماد و اطمینان تمرکز کنید. اگر در این مرحله خوب عمل نکنید، باید در گام های بعدی تلاش  و انرژی بیشتری صرف کنید. به خاطر داشته باشید که در زندگی و فروش، مورد احترام و اعتماد قرار گرفتن بسیار مهم است.

قدم ۳ : شناسایی نیازها :

فروش زمانی اتفاق می افتد که محصول و یا خدمت مورد ارائه هم راستای خواسته ها و نیازهای افراد باشد. هر چه محصولات و یا خدمات شما نیازهای بیشتری را  بر طرف کند، فرصت و شانس بیشتری برای افزایش فروش خواهید داشت. بعضی از این نیازها آشکار و بعضی دیگر برای کشف شدن نیاز به زمان و انرژی بیشتری دارند.

قدم ۴ : یک معرفی و ارائه ی متقاعد کننده و قوی از کالا و خدمات خود ارائه دهید :

بسیاری از فروشندگان قرار گرفتن در مرکز توجهات را دوست دارند. بودن در مرکز توجهات و کسب فرصت هایی برای ارائه و نشان دادن مهارتهایشان در پاره ای از موارد دلیل ورود به عرصه ی فروش است.
جدا از اینکه شما طرفدار مطرح شدن هستید یا خیر، باید قادر باشید به طور موثر و به شکل حرفه ای ایده ها و راحل های خود را ارائه کنید. مهم نیست که چگونه ارائه خود را انجام می دهید، آماده بودن و داشتن اهداف روشن دو بخش مهم از یک ارائه موثر و همچنین چرخه فروش است.

lpw,g

قدم ۵ : نهایی کردن فروش :

اکثر فروشندگان غیر حرفه ای بر این باورند که تمام کردن فرآیند فروش و اخذ قرار داد تنها کاری است که باید انجام دهند. اگر چه ممکن است این گام یکی از مهم ترین گام ها باشد اما برای رسیدن به این مرحله باید تمامی گام ها را با موفقیت به طور کامل طی کنید.
صدها روش و تکنیک نهایی کردن فروش وجود دارد اما مهمترین اصل این است که این کار یک رویداد تک بعدی و منفرد نیست، بلکه یکی از قدم های موجود در فرآیند فروش است.

قدم ۶ : داشتن فروش های تکراری و مشتریان ارجاعی :

گام نهایی در یک چرخه فروش، اولین گام در چرخه فروش بعدی شماست. تقاضای ارجاع از مشتریان،  کاری است که حتی اکثر فروشندگان حرفه ای نیز انجام نمی دهند ولی دلیل قانع کننده ای برای انجام ندادن اینکار وجود ندارد.
داشتن منابع برای برقراری تماس با مشتریان ارجاعی باعث ایجاد یک حس ارتباط و اعتماد می شود. داشتن منبعی تازه از مشتریان جدید باعث می شود چشم انداز و مسیر مشخص شده بسیار آسان تر و کارآمدتر شود.

منبع : thebalance

امتیاز دهید
The following two tabs change content below.
Avatar

علیرضا وظیفه شناس

کارشناس الکترونیک و علاقه مند به زبان های خارجه و فعال در زمینه ی ترجمه می باشم. از آنجایی که حرفه ی مشاوره و فروش بیمه های عمر رو هم به طور تخصصی دنبال می کنم، به اقتضای آن به بخش ترجمه و نگارش و بررسی مقالات مربوط به فنون ارتقای کسب و کار و فروش هم وارد شدم. امیدوارم که با این کار علاوه بر ارتقای دانش و تجربیات خود سهمی هرچند کوچک در افزایش بازدهی و رونق کسب و کار افراد داشته باشم.
حتماً بخوانید :  چگونه می‌توانید مشتریان خود را خوشحال کنید؟
لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/RtQz3
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *