افراد موفق چه کارهایی انجام می دهند؟

افراد موفق چه کارهایی انجام می دهند؟

افراد موفق چه کارهایی انجام می دهند؟»همه ی انسان های موفق در زندگی برنامه و هدف دارند و از تمام توان خود برای رسیدن به اهدافشان کمک می گیرند.آن ها نسبت به بقیه تلاش بیشتری دارند و کارهای بیشتری را نسبت به سایرین انجام می دهند. آن ها برای زمان خود ارزش قائلند و اجازه نمی دهند دنیای مجازی بر برنامه و موفقیت آن ها تاثیر منفی بگذراد. افراد موفق لزوما هدفمند می باشند و هرگز دست از تلاش بر نمی دارند. آن ها مسئولیت کارهایشان را برعهده می گیرند و به وظایفشان عمل می کنند.

در این جا سعی داریم تا شما را با ۱۰ روش مفید و موثر برای افزایش موفقیت شخصی شما آشنا کنیم. با خواندن این مقاله شما قطعا تغییری در زندگی خود احساس خواهید کرد.

۱-بدانید که از زندگی چه می خواهید

بدانید که از زندگی چه می خواهید و دوست دارید چه کاره شوید .این راز شغل موفق و رضایت بخش است. وقتی این کار را انجام دهید نیرو هایی جدید و قدرتمند در خود کشف می کنید که شما را به سمت اهدافتان هل می دهد.

۲-تمرکز بر روی باید ها

بر روی آن چه برای موفقیتتان لازم است تمرکز کنید. ممکن است زمان ، درس ،تلاش بیشتر یا هرچیزی باشد. چه قدر شباهت میان کارهایی که انجام می دهید و کارهایی که برای موفقیتتان لازم است وجود دارد؟

آیا زمان خود را روی کارها و روابطی می گذارید که بعدا هیچ سودی برایتان ندارد؟
موفقیت، مثل همه چیزهای دیگر در زندگی، طرز تفکری است که در طول زمان یاد گرفته می‌شود، با تمرین گسترش می‌یابد و با تجربه پردازش می‌شود.
زمانی که شما کارهایی را در مسیر درست انجام می دهید که شما را به هدف نهایی تان نزدیک می کند علاوه بر احساس خوشایند درونیتان ،کارایی خود را بالا برده و زودتر به نتیجه خواهید رسید!

۳-موانع کدامند؟

موانع سر راهتان را بشناسید و اجازه ندهید که میان اهدافتان و تلاشتان فاصله بیافکند. چه چیز هایی در زندگی شخصی و کاری شما وجود دارد که شما را از هدفتان پرت می کند؟ هم اکنون کدام مهره ی موفقیت را ندارید؟

۴-ده تای اول

همین الان لیستی از ده قدمی که باید با آن ها پله های موفقیتتان را بسازید و با آن کار ها موانع و مسائلتان را حل کنید ، تهیه کنید. این لیست پاسخ به سوال قسمت قبل :” چه چیز هایی در زندگی شخصی و کاری شما وجود دارد که شما را ازهدفتان پرت می کند؟”می باشد و باید به شما بگوید که چه کنید تا موانع را از سر راه بردارید.به عنوان مثال : ترک سیگار ، عادات غذایی بهتر مانند سبزی خواری ، کمتر عصبانی شدن ، یادگیری زبان های خارجه ، ورزش ، مطالعه ی کتاب های مفید و مرتبط ، کمتر تلویزیون تماشا کردن ، رفتن به کلاس های مختلف ، قرض های خود را پرداخت کردن ، کاهش وزن و… .

۵-نقش خود را به عنوان “منِ جدید” انجام دهید .

قبل از اینکه بتوانید مراقب دیگران باشید یا در زندگی دیگران اثر بگذارید باید خودتان این کار را بکنید . من ِ جدیدکه شوید کارایی خود را افزایش داده و به فردی موثر و به درد بخور تبدیل خواهید شد .منِ جدید دارای چهار بعدِ جسمی ، اجتماعی ، ذهنی و معنوی می باشد.

جسمی

شما باید به بدن خود ، به وزن خود و مواردی از این دست توجه کنید .وزن مناسب ، ورزش، عادات غذایی سالم ، خواب کافی و عمیق و آرامش فیزیکی مواردی هستند که باید رعایت کنید.

•اجتماعی

شامل روابط عاشقانه و دوستانه ، ارتباط با دیگران ، کار های داوطلبانه ، کمک به دیگران و … می باشد.

•ذهنی

بیاموزید ، کتاب بخوانید ،سوال بپرسید ،در همایش ها و سمینار ها شرکت کنید. از موزه ها و کتابخانه ها دیدن کنید ،پازل یا جدول حل کنید.

حتماً بخوانید :  گاهی باید تسلیم شد، اما چه زمانی؟

•معنوی

شما باید برای خود هدفی تعیین کنید. باید به دنبال معنی برای زندگی خودبگردید. به طبیعت بروید. گاهی اوقات را فقط به خود اختصاص دهید تا خود را بازیابید.گاهی اوقات فقط به صدای روح خود گوش کنید و از او پیروی کنید. و در مجموع کارهایی را انجام دهید که موجب رضایت شما می شود .

افراد موفق چه کارهایی انجام می دهند؟

۶-هدف

می دانید که بدون هدف چه خواهد شد؟ کافیست به زندگی افراد بی هدف ، گاهی حتی گذشته ی خودمان نگاهی بیاندازیم. احتمالا همه ی ما روزی بی هدف بودن و روند هرچه پیش آید خوش آید را تجربه کرده ایم. و می دانیم که بی هدفی سرانجامی به جز نابودی ندارد.اهدافتان را بنویسید و مدام به آن ها سر بزنید. اهدافتان را در خودتان زنده نگه دارید و به هیچ کس و هیچ چیز اجازه ندهید که آن ها را از شما بگیرند.

۷-اهدافتان را بنویسید

نوشتن اهداف مزیت هایی به همراه دارد.به عنوان مثال اگر اهدافتان را روی کاغذ بیاورید خواهید دید که دقیق تر ، واضح تر و ملموس تر خواهند شد. علاوه بر آن چیزی که جلوی چشم باشد شانس بیشتری برای انجام شدن دارد!

۸-دست از تلاش برندارید

دست از تلاش برندارید و مدام کار های جدید انجام دهید. برای موفقیت در هر زمینه ای شما باید بی وقفه کار های جدیدی انجام دهید. علاقه و اشتیاق شما می تواند شما را به سمت انجام کار های بیشتر هل دهد و انجام کار های بیشتر می تواند بر علاقه ی شما بیافزاید . به همین خاطر است که گفته می شود به دنبال هر آن چه بروید که دوستش دارید ! بسیاری از ما در رکود و نخوت هستیم به دلیل ترس.  فائق آمدن بر ترس و انجام کار ها می تواند زندگی ما را به کلی دگرگون کند.

۹-پرهیز از چند کار در آن واحد

کاری را انتخاب کنید که بسیار مهم است و بیشترین تاثیر را بر زندگی و کار شما دارد سپس با تمرکز کافی فقط آن را انجام دهید. پس از آن می توانید به کارهای دیگر برسید و تا حد امکان ازینکه چند کار را با هم انجام دهید، بپرهیزید زیرا هیچکدام خوب و با کیفیت از آب در نمیاید و وقت و انرژی بیشتری هم از شما خواهد گرفت.

۱۰-دوستان و همکاران

هر کسی در زندگی احتیاج به دلگرمی و یک مشاور دارد. از آن ها بخواهید تا نظر خود را راجع به شما بگویند و از آن ها بخواهد تا شما را در جهت رشد و تعالی یاری دهند. این فرد ممکن است باعث شود عادات خوب در شما تقویت شود، به شما یاد آوری کند که چه تعهداتی دارید ،به شما گوش دهد و شما را بفهمد و شما را کمک کند تا کارها را سامان دهید.

برای کسی که می خواهد فردی متفاوت و مفید باشد ، نکات گفته شده نکات خوب و کارامدی هستند.همین اصول ساده ولی حیاتی است که زندگی را می سازد. برای موفق شدن یا تغییر به دنبال کسی نباشید ، منتظر شرایط یا افراد نباشید. تنها کسی که مسئول زندگی شماست خود شمایید. اگر موفق شوید شما را تشویق می کنند و اگر نه ، این خودتان هستید که سرزنش می شوید.

[boc_message type=” attention”]این را بدانید که شرایط و اوضاع و احوال حتی ذره ای هم در پیشرفت نکردن شما تاثیر ندارند.   [/boc_message] این را بدانید که دنیا آدم فقیر ، ضعیف ، ترسو و ناتوان نمی خواهد.هیچکس به خاطر ان موارد مدالی بر گردن یا تاجی بر سر ندارد.

پس از همین الان شروع کن.تو می توانی. چیزی در زندگی هست که تو باید آن را انجام دهی .بدون تعلل وارد چرخه ی موفیت شو! و بعد از آن میبینی که چقدر طی کردن این مسیر ساده تر خواهد بود.”

حتماً بخوانید :  عوامل موفقیت در کار را بشناسید
امتیاز دهید
لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/WTXeo
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *