اشتباهاتی که رئیس خوب را نابود می کنند

اشتباهاتی که رئیس خوب را نابود می کنند

اشتباهاتی که رئیس خوب را نابود می‌کنند» اداره یک کسب‌وکار موفق به این معنی است که باید نقش‌های زیادی بر عهده بگیرید که یکی از آن‌ها نقش یک رئیس است. اگر از عملکرد کارکنان ناامید و ناراضی هستید، بهتر است ابتدا ببینید که یکی از اشتباهات زیر را انجام داده‌اید یا نه.

اگر شما صاحب یک شرکت هستید یا مدیریت بخشی از آن را به عهده‌دارید، می­توان گفت جایگاه فعلی شما نشان‌دهنده مهارت شما در کارتان است. اما تشویق کارکنان و زیردستان شما برای بکار بردن تمام تلاششان و انجام کارها به بهترین نحو ممکن، مهارت دیگری است که شما به آن نیاز دارید. اگر شما و کارکنانتان هم عقیده و یکدل نباشید، یا اینکه آن‌ها در موفقیت­های شما سهیم نباشند، آنگاه اتمام به موقع کارها بسیار سخت می­شود.

آیا از اینکه کارکنانتان عملکرد خوبی ندارند ناراحت هستید؟ شاید وقت آن رسیده که نگاهی به شیوه رهبری و مدیریت خود بیاندازید. در اینجا ما پنج عقیده اشتباه را که می­تواند باعث کاهش کارایی شما به عنوان یک رئیس خوب شود را ارائه کرده ­ایم.

  1. افرادی که به تازگی استخدام شده­ اند از بدو ورود می­ دانند چطور کارها را به درستی انجام دهند.

استخدام یک فرد لایق و شایسته تنها گام اول است. حتی اگر کارمند جدید شما به محض ورود به شرکت در اولین پروژه خود موفق شود هم شما باید کمی از وقت خود را با او بگذرانید تا او با روش­ها و اهداف شما آشنا شود. مهم نیست که او به پست و مقامی رسیده است، به او کمک کنید تا با برنامه‌های استراتژیک شما آشنا شود. ممکن است این کار کمی وقت‌گیر باشد، اما مطمئن باشید که به نفع شماست.

  1. هیچ کس نمی ­تواند به خوبی من کارها را انجام دهد.

همان طور که سازمان و شرکت شما رشد می­ کند، افراد زیردست شما نیز افزایش می­ یابند. دلیل استخدام آن‌ها چه بوده است؟ غیر از این است که آن‌ها را استخدام کرده­ اید تا فشار کمتری به شما وارد شود و بتوانید بر روی چیزهای مهم­تر تمرکز کنید؟ (شاید یکی از چیزهای مهم برای شما بهبود کیفیت زندگی خودتان باشد.)

اطراف خود را از افراد خوب و لایق پر کنید، سپس به آن‌ها فرصت دهید تا نشان دهند می­ توانند برخی از مسئولیت­ها را به عهده بگیرند. اجازه دهید که آن‌ها مقداری از فشار کاری وارده به شما را کم کرده و کمک‌حال شما باشند.

اشتباهاتی که رئیس خوب را نابود می کنند

  1. اگر چیزی را یک بار به آن‌ها توضیح دهم آن‌ها باید آن را خوب یاد گرفته و به درستی انجام دهند.

این نکته لزوماً درست نیست. بخشی از کار مدیر این است که به طور مداوم و پیوسته بازخوردهای مناسبی به دیگران ارائه کرده و آن‌ها را راهنمایی کند. این کار را به یک بار در سال آن هم در هنگام بررسی عملکرد کارتان محدود نکنید: به افراد خود کمک کنید تا بفهمند چطور می­ توانند کار خود را بهتر انجام دهند. اگر به رشد و بهبود آن‌ها کمک کنید در حقیقت ارزش محل کار خود را بالا برده و به بهبود شرکت خود کمک کرده ­اید.

  1. سرم بسیار شلوغ است و برای برنامه‌ریزی کارهایی که باید انجام دهم، وقت ندارم.

آیا تا به حال احساس کرده ­اید که تمام روز کاری خود را صرف حل کردن بزرگ‌ترین بحران کاری خود کرده ­اید؟ مقداری از وقت خود را به طرح یک استراتژی مؤثر برای آینده اختصاص دهید. شاید در زمانی که کارهای زیادی برای انجام دادن دارید برنامه‌ریزی کاری لوکس غیرممکن به نظر آید، اما اگر از همین حالا کمی از وقت خود را به این کار اختصاص ندهید، بعدها خود را در بحران­های دائمی خواهید دید، که می­ تواند باعث فرسودگی شغلی و ضعف شما شود. سعی نکنید مشکلات سر راه خود را در هنگام وقوع آن‌ها حل کنید. قبل از انجام هر کاری فکر کنید و عواقب کار و مشکلاتی که ممکن است رخ دهد را خوب بسنجید (یا اجرای کار را به دیگران واگذار کنید).

  1. افراد من می ­دانند که کارشان را خوب انجام داده­ اند. نیازی به گفتن من نیست.

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که مدیران انجام می­ دهند این است که به موفقیت­های کارکنان خود توجه نمی­ کنند و تنها اشتباهات و شکست­های آن‌ها را در نظر می­ گیرند. خوب فکر کنید – آیا وقتی تشویق می­ شوید و از شما قدردانی می­ شود کار خود را بهتر انجام می­ دهید یا زمانی که برای کاستی­ها و اشتباهاتتان تنبیه می­ شوید؟ اگر کارکنانتان بدانند که شما از دستاوردهای آن‌ها راضی هستید، آن‌ها را خوشحال می­کند و باعث می ­شود بیشتر تلاش کنند.

[site_source_shortcode url=”http://coachandrea.com/2011/10/21/5-mistakes-that-can-sink-a-good-boss/”]coachandrea[/site_source_shortcode]

The following two tabs change content below.
Avatar

ریحانه خالقی زاده

کارشناس ارشد ریاضی کاربردی و الان هم دانشجوی ارشد زبان هستم. به زبان انگلیسی و مترجمی علاقه زیادی دارم و ترجمه برام لذت بخشه. مباحث مربوط به کسب و کار، بازاریابی و برندینگ برای من جذابه و امیدوارم که مقالاتم برای دیگران هم مفید باشه.
Avatar

جدیدترین مقالات :ریحانه خالقی زاده (نمایش همه )

لینک کوتاه این مقاله : https://modirno.ir/muXqG
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *