یادگیری در افراد موفق چگونه است؟

    ویژه

یادگیری در افراد موفق چگونه است؟» بیشتر اوقات ما می‌دانیم باید مهارت یا تخصصی را یاد بگیریم اما زیاد به خود سخت نمی‌گیریم. ما با اینکه می دانیم یادگیری آن مهارت یا تخصص در آینده ما می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد ولی پیشرفت خوبی در یادگیری نداریم. این موضوع، یعنی نیاز به یادگیری سریع و کارآمد، گاهی اوقات اهمیت ویژه ای می‌یابد به خصوص برای صاحبان کسب و کار، مدیران و کارآفرینان،از این جهت که، امروزه سازمان‌ها در حال تغییرات دائمی هستند، مدل های جدید کسب و کار در حال پیدایش هستند، تکنولوژی های جدید در حال توسعه است و رفتار مصرف کنندگان در حال تغییر است.

همراهی با تغییرات سریع و شتابدار می تواند برای مدیران تبدیل به نیازی ویژه شود و این امر موجب می‌شود در شرکت‌ها، به سرعت تغییرات بزرگ را درک کرد و با آن همراه شد.

دیدن افق های دورتر برای یافتن فرصت‌های در حال رشد، و هل دادن خود برای بدست آوردن توانایی‌ها و قابلیت‌های متفاوت لازمه موفقیت است. این نیازمند یک میل شدید به تجربه و آموختن دائمی است که برای بسیاری از ما نامطلوب است.

مدیران و رهبران سازمانی موفقی وجود دارند که اهمیت این نوع یادگیری را فهمیده‌اند. تحقیقات و مشاهدات، وجود چهار ویژگی کلیدی در این افراد را نشان می‌دهد؛ اشتیاق، خودآگاهی، کنجکاوی و آسیب‌پذیری. آنها به صورت کاملاً جدی می‌خواهند مهارت‌های جدیدی پیدا کنند و به آن مسلط شوند، آنها خود را کاملاً واضح می‌بینند، آنها دائماً فکر می‌کنند و سوال می‌پرسند و برای پیشرفت در یادگیری اشتباهات خودشان را می پذیرند.

حتماً بخوانید :  3 گام برای به اجرا درآوردن رویاهایتان

البته بعضی از افراد ذاتاً بعضی ویژگی ها را به شکلی قوی‌تر نسبت به دیگران دارند. اما راهکارهای مفیدی وجود دارند که هرکسی می تواند این چهار ویژگی مذکور را در خود توسعه داده و تقویت کند.

برای اشتیاق بیشتر، به پاداش ها فکر کنید

اگر افراد اشتیاق لازم را برای انجام کاری داشته باشند از عهده هرکاری برمی‌آیند. اما وقتی اشتیاق لازم را برای یادگیری نداریم چطور می‌توان آن را در خود تقویت کنیم ؟
درباره آخرین بار که شرکت شما تغییرات گسترده‌ای را در سیستم کار اداری ایجاد کرد فکر کنید. آیا شما مشتاق همراهی با تغییرات بودید؟

پاسخ اولیه شما احتمالاً فرار از آموختن بوده و این فرار را با دلایل واهی توجیه کرده‌اید. هنگامی که با یادگیری چیز جدیدی مواجه می‌شویم معمولاً فقط به جنبه‌های منفی آن فکر می‌‌کنیم و به‌طور ناخودآگاه اشتیاق‌ را از بین می‌بریم. بهتر است زمانی که می‌خواهیم چیزی را یاد بگیریم، به جنبه‌های مثبت یادگیری و موفقیت‌های حاصل از یادگیری فکر ‌کنیم و آینده زیبایی از پاداش‌هایی که برای ما به ارمغان خواهد آورد تجسم کنیم. این آن چیزی است که ما را به سوی انجام کار سوق می‌دهد.

محققان می گویند در یادگیری جابجا کردن کانون تمرکز از چالش‌ها به پاداش‌ها، راه خوبی برای افزایش اشتیاق است. مثلاً زمانی که ورزشکاران فواید یادگیری مهارت خاصی را در ذهن تجسم می کنند، انگیزه آنان برای انجام تمرینات بیشتر می شود.

خود آگاهی، با خود صادق باشید

در دهه‌های گذشته بسیاری از مدیران با مفهوم خود آگاهی آشنا شده‌اند. مدیران می‌دانند باید از دیگران بازخورد بگیرند و نظر دیگران درباره خودشان را بدانند. اما در بحث یادگیری، ارزیابی ‌ما درباره‌ی خودمان، یعنی چیزهایی که می دانیم و مهارت هایی را که دارا هستیم، ممکن است اشتباه باشد. برای مثال، در نظرسنجی که از اساتید دانشگاه گرفته شد، ۹۴% استادان گفته بودند کارشان بالاتر از حد میانگین خوب است اما تقریباً نیمی از آن‌ها اشتباه می‌کردند و این طرز فکر انگیزه‌ آنها را برای پیشرفت را کاهش می داد. تنها ۶% از آن‌ها تصور می‌کردند برای استاد بهتر بودن باید چیزهای بسیار بیشتری یاد بگیرند.

حتماً بخوانید :  ارتباطات چه نقشی در زندگی ما دارند؟

جهت مشاهده ادامه متن، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه خود را بنویسید