با کارمندانتان مکالمه ای موثر داشته باشید

    ویژه

با کارمندانتان مکالمه ای موثر داشته باشید» از طریق داشتن مکالمه و گفتگویی موثر با کارمندانتان قادر خواهید بود که میزان جابه جایی آنها را کاهش داده و بهره روی را بالا ببرید. بسیاری از مدیران کسب و کارهای کوچک آنقدر مشغولند که گاهاً فراموش می کنند که گفت و گوهای شفافی با پرسنل شان داشته باشند. آنها با افراد مانند مهره های شطرنج برخورد می کنند، آنها را حرکت می دهند تا توسط آنها به اهداف شخصی شان دست پیدا کنند و با این وجود تعجب می کنند که چرا اعضای تیم شان از ممجموعه جدا می شوند! نتیجه چنین رفتاری این است که شرکت شان هیچ وقت رشد نخواهد کرد.

اعضای تیم می خواهند که به طور ویژه به آنها توجه کنید و بهتر است که جلسات منظمی حداقل چهار بار در سال با آنها داشته باشید و موضوعات زیر را با آنها در میان بگذارید.

1-دقیقاً مشخص کنید که چه انتظاراتی از آنها دارید

این مرحله شامل تعریف دقیق اهداف آنها، تاکتیک ها و گام های لازم برای دستیابی به اهداف و کمک به آنها در زمان هایی که با مشکل مواجه می شوند، است. اهداف باید کاملاً مشخص و قابل اندازه گیری باشند.

مثلاً اگر هدف تشکیل گروهی از فروشنده ها باشد، بهتر است بگویید "باید تا پایان ماه آینده 10 فروشنده جدید پیدا کنند."

2- در مورد حقوق یا مزایایی که قول داده اید، صحبت کنید

هم کارفرما و هم کارمندان از اینکه در مورد پول صحبت کنند، احساس خوبی ندارند. اما هرچقدر این موضوع به تعویق بیفتد نتایج ناخوشایندی در بر دارد. پس درباره آن زودتر صحبت کنید همچنین سوال کنید که هریک از اعضای تیم چه پاداش هایی در کنار پول برایشان ارزشمند است. هرکس ممکن است علایق متفاوتی داشته باشد مثلاً چند روز مرخصی یا ترفیع پست و... .

حتماً بخوانید :  علامات هشداردهنده در پذیرش کارجدید

کارمندان باید بدانند شغلشان برایشان چه موفقیت هایی خواهد داشت و چقدر درآمد یا مزایای دیگر از آن کسب خواهند کرد. آنها همچنین باید بدانند که چطور می توانند بر اساس کار یا موفقیت های بیشتر، پول بیشتری کسب کنند.

3- اهداف شخصی و حرفه ای آنها را درک کنید

همیشه از افرادتان بپرسید که با کار کردن به چیزی می خواهند دست پیدا کنند. به عبارت دیگر وقتی که شرکت فعلی را ترک کنند،  چه چیزی را به عنوان موفقیتی بزرگ در رزومه شان ذکر می کنند؟ از آنها زمان بخواهید که چه وقتی بزرگترین کارشان را انجام می دهند؟ وقتی اهداف افراد و شرکت همسو باشند، کارمندان در محل کارشان می مانند و گرنه آنجا را ترک خواهند کرد.

4- به آنها توضیح دهید که چطور می توانند در شرکت پیشرفت کنند

جهت مشاهده ادامه متن، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه خود را بنویسید