چه عواملی بر چابکی سازمان نقش دارند؟

    ویژه

چه عواملی بر چابکی سازمان نقش دارند؟» با‌ثبات‌ترين مشخصه‌اي كه مي‌توان براي دنياي كنوني كسب و كار معرفي نمود، تغيير مداوم شرایط و عدم اطمينان حاكم بر آن است. كوتاه شدن فزاينده دوره‌هاي توليد، خود گواهي بر اين ادعاست. توانايي پاسخ گويي سريع به تغييرات بازار چابکي ناميده مي‌شود که در بازار امروز به عنوان عامل اصلي موفقيت و بقاي سازمان ها تلقي مي‌شود. به منظور همگامي با تغييرات سريع در اين بازارهاي بسيار رقابتي بايد روش‌هاي سنتي مديريت را کنار گذاشت. سازمان‌هاي چابک نه تنها بايد پاسخگوي تغييرات موجود باشند بلکه با يک آرايش بندي مناسب بايد قادر به کسب مزاياي رقابتي نيز باشند. شناسايي عوامل موثر در چابکي مي‌تواند سازمان را در قابليت تغيير، يادگيري و نوآوري و همچنين رسيدن به عملکرد سازماني مطلوب ياري رساند.

در زیر تعدادی از عوامل رفتاري که مطالب متعددی در خصوص آنها توسط صاحب‌نظران مطرح شده است، خواهد آمد:

1- فرهنگ سازمانی

لازمه چابکی، داشتن فرهنگ مناسب در شرکت است که تاثیر افراد و اطلاعات بر عملیات سازمان را اهرم سازد.

در اين فرهنگ افراد و گروه‌ها باید، برای واکنش به نیازهای فعلی و آتی مشتریان، توانمند و ماهر شوند. لازمه توانمندسازی  افراد و گروه‌ها، تفویض اختیار، اعطای دانش و دسترسی به اطلاعات است.

در این راستا فناوری اینترنت با کنترل محدوده های درون سازمانی و برون سازمانی، ارزش اطلاعات سازمانی را متوازن می‌کند.

آموزش و پرورش در اهرم کردن مهارت‌ها و معلومات افراد، از اهمیت خاصی برخوردار است. فناوری اینترنت می‌تواند فرصت های آموزشی و پرورشی را هم در داخل و هم در میان سازمان‌ها توسعه دهد، زیرا این فناوری هر مانعی مانند هزینه، مسافت، خستگی که عامل دسترسی به آموزش را در گذشته محدود می‌کرد از میان برمی دارد.

حتماً بخوانید :  مشاور چه تغییراتی در سازمان ایجاد می کند؟

2- کارآفرینی سازمانی

با توجه به تغييرات متلاطم و نيازهاي بازار و كسب مزاياي رقابتي پايدار همه معتقدند كه كارآفريني مستمر در محصولات، فرايندها و رويه‌هاي كاري، يك ضرورت رقابتي براي موفقيت است.

برخي سازمان‌ها براي رقابتي شدن بيشتر، كارآفريني مستمر و كاهش هزينه‌ها، تكنيك چابكي را دنبال مي‌كنند.

براي بقا در محيط پوياي امروز، سازمان‌ها بايد در برابر تغييرات خارجي محيط محكم باشند، آنها محتاج به چابكي هستند و براي نيل به اين هدف احتياج به توليد ايده‌هاي جديد براي ارائه پاسخ‌هايجديد دارند. اين نكته چيزي جز كارآفريني مستمر با تاكيد بر ساختاري پاسخگو، نيروي انساني تطبيق‌پذير، سازماني يادگيرنده و فناوري‌هاي انعطاف‌پذير نمي‌باشد.

جهت مشاهده ادامه متن، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه خود را بنویسید