قبل ازهرمذاکره حرفه‌ای چه‌کاری باید انجام دهیم؟

    ویژه

قبل ازهرمذاکره حرفه‌ای چه‌کاری باید انجام دهیم؟» "در بخش جنوبی ایالات محتده آمریکا پیرمردی با یک قایق پارویی کوچک تعدادی مسافر را به ازای نفری ده سنت از رودخانه ای به عرض یک مایل عبور می داد و به آن سو می برد.

از او پرسیدند: چند بار در روز این کار را می کنی؟ پاسخ داد: هرچند دفعه که بتوانم. زیرا هرچه بیشتر بروم ، بیشتر گیرم می آید.واگر نروم چیزی گیرم نمی آید."

برای اینکه در کار فروشتان پیشرفت کنید و درآمدتان را افزایش دهید لازم است با افراد بسیاری در روز مذاکره کنید. هرچقدر مذاکره کننده بهتری باشید ،موفقترید و به نسبت آن ثروت بیشتری کسب خواهید کرد.

پس از اینکه مشتریان بازار هدف شناسایی شدند باید با بسیاری از آنها مذاکره کنید. پس باید هنر مذاکره را به خوبی بلد باشید.

مذاکره یک هنر بسیار جالب اما پیچیده است. درصد بالایی از فروشندگان در ایران این هنر را دست کم گرفته و درباره نحوه مذاکره با خریدار مطالعه نمی کنند وآموزش نمی بینند به همین علت هم آمار فروش بسیاری از شرکت ها پایین است و بیشتر آنها از شرایط بد اقتصادی می نالند.

اگر محصول خوبی داشته باشید و بازار هدف درستی را انتخاب کنید و با یک پیشنهاد عالی این محصول را روانه بازار کنید اما مذاکره کننده خوبی نباشید، تمامی زحماتتان از بین خواهد رفت . اما این نوید را به شما می دهم که اگر به نکات گفته‌شده در این مقاله عمل کنید نه تنها در امر فروش بلکه در تمامی مراحل زندگی بسیار موفق تر خواهید بود . چراکه همه ما چه در کار فروش باشیم چه نباشیم ، ساعات بسیاری از شبانه‌روز را با افراد مختلف در حال مذاکره‌ایم.

حتماً بخوانید :  چگونه برای اولین بار با مشتری قرار ملاقات بگذاریم؟

روشی که در ادامه ارائه کرده ایم ، روشی است که سال‌ها افراد زیادی از این روش استفاده کرده و کاملاً به نتیجه رسیده‌اند.

به طور کلی مذاکره به سه بخش تقسیم می‌شود :

  1. اقدامات قبل از مذاکره
  2. اقدامات حین مذاکره
  3. اقدامات بعد از مذاکره

1-1 اقدامات قبل از مذاکره

جهت مشاهده ادامه متن، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه خود را بنویسید