چگونه در سازمان تیم های موثری تشکیل دهیم؟

    ویژه

چگونه در سازمان تیم های موثری تشکیل دهیم؟» در بعضی از پروژه های سازمانی لازم است که شما به عنوان مدیر، تیم هایی را تشکیل دهید. این تیم ها معمولاً متشکل از افرادی اند که به تنهایی کار می کنند. هرچه تیم تان را بهتر مدیریت کنید و شرایط مناسبی ایجاد کنید، افراد تشویق می شوند که ایده هایشان را به اشتراک گذاشته و با هم بهتر همکاری کنند. هرچه اعضای تیم صمیمانه تر کار کنند، پروژه سریع تر و با کیفیت بالاتری انجام خواهد شد.

 بدون احساس اتحاد، پیشرفت گروه با مشکل مواجه خواهد شد. نکات سازنده‌ در مدیریت تیم که در ادامه‌ی مقاله آمده به شما کمک می کند  که احساس تعهد بیشتری نسبت به ماموریت سازمانی در اعضای تیم ایجاد کنید.

1- ارزش‌ها و نگرش شرکت را به صورت اجمالی توضیح دهید

توضیح نگرش و ارزش‌های اصلی به افراد کمک خواهد کرد تا با ماموریت و راهبرد کلی سازمان سازگار ‌شوند. شما باید فرهنگی را خلق کنید که در آن، تیم‌ها اصول، ارزش‌ها و نگرش گروهی بزرگ‌تر را بپذیرند. به قول کارآفرین معروف اَندرو کارنگی :کار تیمی، توانایی کار به همراه یکدیگر و هدایت دستاورد‌های تیمی در راستای یک نگرش و اهداف سازمانی مشترک است.

کار تیمی یک نوع انرژی است که به افراد معمولی اجازه می‌دهد تا به نتایج غیرمعمولی دست پیدا کنند. هدف مشترک یا نگرش به اشتراک گذاشته شده‌ای که آن‌ها برای آن تلاش می کنند، همان چیزی است که تیم را به عنوان یک بخش واحد کنار هم قرار می‌دهد. مدیر سازمان باید تلاش کند تا تصویری از آینده و اهداف سازمان را پیش چشم کارمندان ترسیم کرده و محیطی فراهم نماید تا آنان با انگیزه و متمرکز باقی بمانند.

حتماً بخوانید :  با کارمندانتان مکالمه ای موثر داشته باشید

2- اهداف روشنی را تعیین کنید

با تعریف اهداف روشن و شفاف، کارمندان متوجه خواهند شد که چگونه به عنوان یک فرد و گروه به موفقیت پروژه کمک کنند. این توافق و تعهد برای کار تیمی موثر مورد نیاز است. مادامیکه تیم یک هدف کلی دارد، تقسیم آن هدف به وظایف کوچک‌تر و تعیین نقطه‌ی عطفی برای ضرب العجل‌هایشان مهم و اساسی است. ایجاد نقاط عطف مختلف به تیم کمک خواهد کرد تا پایبند به وظیفه‌ی خود مانده و متوجه شوند که می‌توانند به عنوان یک واحد منسجم به موفقیت بیشتری دست یابند.

هر زمان که افراد تیم به هدفی می‌رسند و نتایج آن هدف را در سازمان درک می کنند، هدف چالش بر‌انگیز‌تری را تعیین‌ می کنند، در نتیجه تیم تشویق می‌شود تا رشد کند و به تدریج به موفقیت برسد.

3- انسجام ایجاد کنید

مادامیکه اعضای تیم افرادی با نقاط قوت، دانش، و تجربه ی مخصوص به خود هستند، هدف از ایجاد تیم، بهره‌برداری از نقاط قوت و توانایی آنهاست. این امر اعضای تیم را ملزم می‌دارد تا یک احساس قوی از تعلق به گروه و احساس تعهد به تصمیمات و اقدامات آن داشته باشند.

جهت مشاهده ادامه متن، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه خود را بنویسید