اشتباهاتی که رئیس خوب را نابود می کنند

    ویژه

اشتباهاتی که رئیس خوب را نابود می‌کنند» اداره یک کسب‌وکار موفق به این معنی است که باید نقش‌های زیادی بر عهده بگیرید که یکی از آن‌ها نقش یک رئیس است. اگر از عملکرد کارکنان ناامید و ناراضی هستید، بهتر است ابتدا ببینید که یکی از اشتباهات زیر را انجام داده‌اید یا نه.

اگر شما صاحب یک شرکت هستید یا مدیریت بخشی از آن را به عهده‌دارید، می­توان گفت جایگاه فعلی شما نشان‌دهنده مهارت شما در کارتان است. اما تشویق کارکنان و زیردستان شما برای بکار بردن تمام تلاششان و انجام کارها به بهترین نحو ممکن، مهارت دیگری است که شما به آن نیاز دارید. اگر شما و کارکنانتان هم عقیده و یکدل نباشید، یا اینکه آن‌ها در موفقیت­های شما سهیم نباشند، آنگاه اتمام به موقع کارها بسیار سخت می­شود.

آیا از اینکه کارکنانتان عملکرد خوبی ندارند ناراحت هستید؟ شاید وقت آن رسیده که نگاهی به شیوه رهبری و مدیریت خود بیاندازید. در اینجا ما پنج عقیده اشتباه را که می­تواند باعث کاهش کارایی شما به عنوان یک رئیس خوب شود را ارائه کرده ­ایم.

  1. افرادی که به تازگی استخدام شده­ اند از بدو ورود می­ دانند چطور کارها را به درستی انجام دهند.

استخدام یک فرد لایق و شایسته تنها گام اول است. حتی اگر کارمند جدید شما به محض ورود به شرکت در اولین پروژه خود موفق شود هم شما باید کمی از وقت خود را با او بگذرانید تا او با روش­ها و اهداف شما آشنا شود. مهم نیست که او به پست و مقامی رسیده است، به او کمک کنید تا با برنامه‌های استراتژیک شما آشنا شود. ممکن است این کار کمی وقت‌گیر باشد، اما مطمئن باشید که به نفع شماست.

  1. هیچ کس نمی ­تواند به خوبی من کارها را انجام دهد.

همان طور که سازمان و شرکت شما رشد می­ کند، افراد زیردست شما نیز افزایش می­ یابند. دلیل استخدام آن‌ها چه بوده است؟ غیر از این است که آن‌ها را استخدام کرده­ اید تا فشار کمتری به شما وارد شود و بتوانید بر روی چیزهای مهم­تر تمرکز کنید؟ (شاید یکی از چیزهای مهم برای شما بهبود کیفیت زندگی خودتان باشد.)

حتماً بخوانید :  چگونه در سازمان تیم های موثری تشکیل دهیم؟

اطراف خود را از افراد خوب و لایق پر کنید، سپس به آن‌ها فرصت دهید تا نشان دهند می­ توانند برخی از مسئولیت­ها را به عهده بگیرند. اجازه دهید که آن‌ها مقداری از فشار کاری وارده به شما را کم کرده و کمک‌حال شما باشند.

  1. اگر چیزی را یک بار به آن‌ها توضیح دهم آن‌ها باید آن را خوب یاد گرفته و به درستی انجام دهند.

    جهت مشاهده ادامه متن، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه خود را بنویسید