کسب‌ و کارهای امروزی در محیطی حضور دارند که به طور پیوسته و با سرعت بسیار بالایی در حال تغییر است. شاید تا چندی پیش می‌توانستیم کسب‌ و کاری را با روند ثابت حفظ کرده تا به بقای خود ادامه دهد اما در شرایط کنونی، هیچ کسب‌ و کاری بدون انطباق با شرایط و محیط بیرونی (بازار) نمی‌تواند به بقای خود ادامه دهد، چون هر روز بر تعداد رقبا افزوده‌ شده و رقبا با تکنیک ها و استراتژی های متفاوتی عمل می‌نمایند. همان طور که هیچ ورزشکار یا تیم ورزشی هرچند در بالاترین سطح آمادگی، نمی تواند بدون استفاده از داش مربی خود به موفقیت دست یابد، مدیران کسب و کار نیز از این قائده مستثنی نیستند.

یکی از موثرترین راهکارها در جهت رشد و ارتقای سازمان ها، استفاده از مشاوره مدیریت است. بر اساس آمارها، ثابت شده که غالب سازمان ها و شرکت های موفق دنیا از خدمات مشاوران طراز اول استفاده می نمایند.

 چنین سازمان هایی با کمک مشاور می توانند ثبت جایگاه خویش و همچنین رشد و تعالی کسب و کار خود را تضمین نمایند، چرا که با وجود مشاوران مدیریت، شرکت ها دست به ابتکارات خلاقانه ای زده و همین امور باعث رسیدن به جایگاه برتر بازار و پیشرفت کسب و کار خواهد شد.

قطعاً کسب و کار شما در یکی از سه وضعیت زیر قرار دارد:

۱- اصلاح وضعیت های درهم ریخته (اصلاح)

در این قبیل سازمان ها قبل از هر کاری باید به فکر اصلاح فرآیندهای پایه ای و مادر باشد تا بتواند روند حرکتی کسب و کار را به حالت استاندارد برساند.

۲- بهبود وضعیت موجود سازمان (ارتقا)

در برخی سازمان ها، وضعیت در حالتی نزدیک به استاندارد است یعنی روابط درون سازمانی از معیار قابل قبولی برخوردار است. برنامه های توسعه ای به صورت متناوب اجرا می شود. در این مرحله ارتقا سازمان از وضعیت موجود و حرکت در مسیر تعالی مدنظر مدیران و مشاوران آن قرار دارد.

۳- خلق وضعیت جدید در سازمان (خلاقیت)

زمانی که یک شرکت طراز اول و پیشرو به مشاور مدیریت رجوع می کند، هدف اش یافتن زمینه ای جدید در تجارت، توسعه ارائه خدمات جدید به مشتری، تجربه راه های ناشناخته انگیزش کارکنان، پیشنهاد و سرمایه گذاری جدید در بازارها و محصولات جدید است.

ممکن است تعامل شما با مشاوران محدود به یکی از سطوح فوق یا تمامی آنها باشد. در هر صورت تعاملات و جایگاه کسب و کارتان در یکی از سه حوزه فوق قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هریک از موارد بالا می توانید " خدمات مشاوره کسب و کار " را مطالعه نموده و با ما در تماس باشید.